Night Runners przygotują Cię do 15. Poznań Maratonu [POBIERZ PLANY]

 

Night Runners przygotują Cię do 15. Poznań Maratonu [POBIERZ PLANY]


Opublikowane w pon., 30/06/2014 - 10:09

Organizatorzy poznańskiego klasyka oraz biegacze z grupy Night Runners zapraszają do wspólnych przygotowań do imprezy. Do maratonu pozostało niewiele ponad sto dni, jest to więc ostatni dzwonek żeby rozpocząć treningi. W ramach przygotowań odbędzie się 12-13 spotkań.

Nie jest to pierwszy wspólny projekt Poznań Maratonu i ekipy Night Runners.

– Pierwszy raz współpracę nawiązaliśmy półtora roku temu. Był to naturalny krok, bo i my się rozwijaliśmy i maraton, oraz półmaraton, w Poznaniu robiły postępy. W ubiegłym roku prowadziliśmy też takie spotkania przygotowujące, tyle że do maratonów we Wrocławiu i Warszawie. W tym roku nasze działania są ukierunkowane na stolicę Wielkopolski, bo przy okazji tej imprezy rozegramy wewnętrzną rywalizację na królewskim dystansie Night Runners – opowiada Tomasz Makowski, jeden z członków grupy Night Runners.

W ramach przygotowań powstały trzy plany treningowe, które ułożył Paweł Grzonka, trener kadry lekkoatletycznej bloku wytrzymałości. – Mamy trzy różne programy. Jeden z nich jest dla osób które chcą po raz pierwszy wystartować w maratonie. Są to programy nowoczesne. Nie zakładają nabijania po 35 km dziennie, bo początkujący może się łatwo zniechęcić – wyjaśnia nasz rozmówca.

Podkreśla, że z planów p. Pawła korzystało już wielu debiutantów. Z sukcesem. – Dobrze wiemy, że przygotowania są często trudniejszą drogą niż sam maraton. Plany więc są zróżnicowane, ale ułożone tak, że umożliwiają przebiegnięcie 42,195 km.

Weekendowe zajęcia prowadzone będą w soboty. Pierwsze już w sobotę 5 lipca. Kolejne tydzień później - 12 lipca. Treningi odbywać się będą nad Rusałką o godzinie 9:00 rano.

Night Runners zaprasza również na swoje klubowe spotkania w poniedziałki i czwartki. – Jesteśmy przygotowani pod względem prowadzących. Mamy kadrę 10-12 osób, które mogą prowadzić zajęcia, więc żadna liczba uczestników nie jest nam straszna. Rok temu blisko sto osób przygotowywało się z naszymi planami i wszyscy oni wystartowali w maratonie. Myślę, że teraz może być to podobna liczba chętnych – stwierdza Tomasz Makowski.

15. Poznań Maraton wystartuje 12. października.

Plan dla debiutantów: POBIERZ

Plan poniżej 4:00:00: POBIERZ

Plan dla zaawansowanych: POBIERZ

RZ

fot. Maraton Poznań / Anna Wejman

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce