Od stycznia Narodowy zaprasza na lodowisko

 

Od stycznia Narodowy zaprasza na lodowisko


Opublikowane w czw., 19/12/2013 - 16:03

Zimą wielu biegaczy-amatorów rezygnuje z regularnych treningów. Szkoda, ale jest wiele dyscyplin pozwalających utrzymać formę do wiosny. Ciekawie zrobi się 3 stycznia w Warszawie, gdy zostanie otwarte lodowisko na płycie Stadionu Narodowego. Jazda na łyżwach to zresztą bardzo trening uzupełniający.

Łyżwiarstwo to świetny sport aerobowy. Dzięki stałej prędkości można utrzymać stałe tętno na konkretnym progu aerobowym. Równy okrągły tor stwarza możliwość jeżdżenia z tą samą prędkością, bez zwalniania i zatrzymywania się. W dodatku nie fatyguje stawów i kostek. Stawy kolanowe nie są tak obciążone jak w przypadku choćby biegania. Zalet jest zresztą więcej.

To poprawa wydolności organizmu, wzmocnienie mięśni (szczególnie nóg, pośladków, pleców i brzucha), dobre spalanie kalorii (około 450 kcal w godzinę) oraz poziom produkcji endorfin porównywalny z bieganiem, a więc poprawa samopoczucia.

Korzyści płynące z jeżdżenia na łyżwach będziecie mogli przetestować choćby od początku stycznia na Stadionie Narodowym, gdzie powstanie największe lodowisko w Polsce - o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. Płyta stadionu zostanie przykryta siedmiocentymetrową warstwą lodu, chłodzonego glikolem. Nie będzie to zresztą tylko lodowisko. W piątki i niedzielę będzie można się tu bawić przy muzyce tanecznej. Specjalne atrakcje przewidziano również na walentynki.

– Na początku tego roku, jako nowy operator zapewnialiśmy, że Stadion musi działać 12 miesięcy w roku. Dziś dotrzymujemy słowa. Już od 3 stycznia zapraszamy wszystkich, codziennie na największe lodowisko w Polsce. W miejscu niezwykłym - na płycie stadionu. Ponad sto lat temu ulubionym lodowiskiem Warszawy była wylewana zimą ślizgawka w Dolinie Szwajcarskiej. Jesteśmy przekonani, że od teraz będzie to Stadion Narodowy – mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji Stadionu Narodowego.

Lodowisko na Stadionie Narodowym będzie czynne w godzinach:

poniedziałek-czwartek 16:00-22:00,

piątek 16:00-23:30,

sobota 10:00-23:00,

niedziela 10:00 - 22:00.

Ferie : poniedziałek - czwartek 10:00 - 22:00.

Bilety normalne będą kosztować 12 zł, ulgowe 8 zł. Dzieci do lat pięciu będą się ścigać za darmo. Będą też bilety rodzinne i grupowe. Polecamy!

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce