Opuść strefę komfortu dla wyników. Trenuj to, co lubisz najmniej

 

Opuść strefę komfortu dla wyników. Trenuj to, co lubisz najmniej


Opublikowane w pt., 21/08/2020 - 09:23

Jakkolwiek lubilibyśmy i cenili bieganie, są takie rodzaje treningów, zawody, które nam zwyczajnie nie leżą. Jest to naturalna kolej rzeczy i wiele osób przechodzi z tym do porządku dziennego. Sęk w tym, że takich osób jest zbyt wiele.

Jeżeli zależy nam na kompleksowym rozwoju i optymalnym przygotowaniu do sezonu, nie powinniśmy zaniedbywać tych elementów treningu, który sprawia nam kłopot lub których zwyczajnie nie lubimy. 

– Sugeruję, by każdy robił to, co sprawia mu trudność. Czego mu się nie chce robić, bo to nam daje największego kopa, dzięki temu możemy robić postępy, rozwijać się. Jeżeli coś nam ciężko przychodzi, to znaczy, że w tej materii mamy pewne braki treningowe – przekonuje Małgorzata Sobańska, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i wciąż aktualna rekordzistka Polski w biegu maratońskim (2.26:08 uzyskane podczas Chicago Marathon 7 października 2001 roku).

Pani Małgorzata ma ogromne doświadczenie w startach, obecnie zajmuje się trenowaniem biegaczy, więc warto pochylić się nad jej sugestią. Jeżeli ktoś czuje, że cross nie jest dla niego, powinien się przemóc i odbyć kilka treningów w trudnym terenie. Korzyści będą wyraźne. Po pierwsze zaliczymy te jednostki treningowe, a po drugie zdobędziemy praktykę biegania w trudniejszych warunkach, co może dodać więcej pewności na płaskim.

SIŁA BIEGOWA bez tajemnic i z przykładami

Prawidłowa technika na podbiegach - ćwiczenia

Najistotniejszym bodaj czynnikiem jest jednak wpływ na psychikę. Zmuszenie się do czegoś co nam nie odpowiada wzmocni nasz charakter. Będziemy mieli poczucie, że przekroczyliśmy kolejną barierę. To najlepsza metoda, by robić postępy w sporcie.

red.

fot. Rosemary Ketchm / Pexels


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.


Partnerem kampanii został Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Interreg PL-SK wspiera przedsięwzięcia koncentrujące się wokół trzech tematów: dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, transport oraz edukacja. Budżet Programu wynosi 210 mln euro, w tym środki unijne - 178,6 mln euro.

Polecamy również:


Cofnij
Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce