Orlen Warsaw Marathon: Tak Katowice trenują przed biegiem w Warszawie [ZDJĘCIA]

 

Orlen Warsaw Marathon: Tak Katowice trenują przed biegiem w Warszawie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 23/02/2014 - 17:49

Dwa stopnie na termometrze. Godzina 9 rano. Niedziela. Na parkingu przed sklepem Alma spotykamy  około 40-osobową grupę. To biegacze, którzy po raz dziesiąty wzięli udział w treningu przygotowującym do Orlen Warsaw Marathonu.

Cykl 16 treningów odbywa się dzięki współpracy Orlenu, firmy Asics i Sklepu Biegacza. Prowadzącą jest dzisiaj Agnieszka Pilawska, ambasadorka naszego Festiwalu. 

Pytamy Agnieszkę o szczegóły treningów - Biegamy zazwyczaj w Parku Kościuszki, trenujemy siłę biegową, podbiegi, cross. Także na Dolinie Trzech Stawów, którą przeznaczamy na długie wybiegania. Treningi są otwarte, każdy może w nich uczestniczyć i dać z siebie tyle, na ile pozwala mu zdrowie.

Każde spotkanie zaczynamy od wspólnej rozgrzewki,następnie realizujemy trening w jednej, dwóch grupach lub indywidualnie. Kończymy rozciąganiem. Standard. - podsumowuje prowadząca, po czym dodaje: - Treningi Orlen Warsaw Marathon to także okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości. W zeszłym roku zaowocowały one między innymi wspólnymi wyjazdami nie tylko na Orlen Warsaw Marathon, ale i na Półmaraton Żywiecki, maratony w Poznaniu i Koszycach.

Byliśmy pod wrażeniem dzisiejszej frekwencji, zwłaszcza że treningi odbywają się wczesnym, niedzielnym porankiem. Gratulujemy biegaczom wytrwałości i pasji do biegania, a organizatorom umiejętności zachęcenia do wspólnego trenowania.

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny trening, już w następną niedzielę.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce