Otwarte treningi przed Orlen Warsaw Marathon

 

Otwarte treningi przed Orlen Warsaw Marathon


Opublikowane w pt., 13/12/2013 - 15:18

15 grudnia rusza cykl przygotowań do Orlen Warsaw Marathon. W sześciu miastach przez siedemnaście tygodni, w każdą niedzielę o 10.00 na biegaczy będą czekali trenerzy i profesjonalny, dwugodzinny trening według poniższego planu:

Okres wprowadzający trwający trzy tygodnie. Trening od 15 grudnia do 5 stycznia będzie obejmował bieg ciągły w pierwszym zakresie w tempie od 6min/km do 5 min/km na dystansie od 8 do 15 km. Nie zabraknie również rozgrzewki i ćwiczeń sprawnościowych.

Kolejne 5 tygodni to okres przygotowawczy składający się z biegów w pierwszym i drugim zakresie, zabaw biegowych i treningu siły biegowej.

Od 10 lutego rozpocznie się 6-tygodniowy okres bezpośredniego przygotowania do startu. W tym czasie chętni będą pokonywać dystans od 8-20km, w tempie od 5 min/km do 4 min/km, kontynuować pracę nad siłą biegową i ćwiczenia sprawnościowe.

Dwa tygodnie od 24 marca to czas przedstartowy: bieg ciągły w pierwszym i drugim zakresie intensywności w tempie od 4:30 min./km do 4:15 min./km na dystansie od 8 do 12 km, zabawy biegowe, ćwiczenia sprawnościowe.

Ostatni tydzień przez startem zostanie przeznaczony na bieg ciągły o pierwszym zakresie intensywności, w tempie 4:30 min/km na dystansie od 8 do 10km oraz ćwiczenia sprawnościowe.

Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. W każdym z sześciu miast zajęcia będą prowadzone przez dwóch trenerów, a biegacze, którzy wezmą udział w minimum 70% spotkań, zostaną zwolnieni z opłaty startowej na dystansie maratonu i otrzymają bezpłatny pakiet startowy. Uczestnicy treningów, będą też mieli okazję pobiegać z ambasadorami marki Asics. Swoją obecność na wybranych spotkaniach zapowiedzieli m.in. Olga i Paweł Ochal, Jerzy Skarżyński, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Michał Kaczmarek i Agnieszka Gortel. Przygotowania do maratonu będzie można kontynuować przy pomocy planu aktywności na pozostałe dni tygodnia, który będzie dostępny na stronie internetowej maratonu.

Plan i miejsce spotkań: http://www.orlenmarathon.pl/node/86

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce