Podpowie, pochwali lub zgani... Radar Pace

 

Podpowie, pochwali lub zgani... Radar Pace


Opublikowane w czw., 20/10/2016 - 09:29

Radar Pace marki Oakley to kolejne wcielenie wirtualnego trenera. Okulary mają prowadzić nas niemal za rękę w codziennym treningu i sprawić, że nasza uwaga skupi się na samych ćwiczeniach, tempie czy dystansie a nie pulsometrze czy smartfonie.

Nie innowacyjny wyświetlacz czy nowoczesny materiał, który np. magazynuje energię słoneczną i ładuje w biegu nasz telefon. Charakterystyczną cechą Radar Pace są... słuchawki. Urządzeniu towarzyszy aplikacja na smartfona, łącząca telefon z okularami poprzez bluetooth. 

Podczas treningu z głośników dobywa się głos trenera, który na bieżąco analizuje nasz trening. Wirtualny coach informuje Nas o pokonanym dystansie, tempie biegu, tętnie, kadencji, czyli o tym wszystkim, co opisuje daną jednostkę treningową i biegacza. Punktem wyjścia jest plan treningu i treningów umieszczony w aplikacji - Radar Pace chwali za postępy, gdy trzeba nakazuje zwolnić. 

Więcej - dzięki zastosowaniu technologii Real Speech możemy... zapytać urządzenie o parametr naszego treningu, który interesuje nas najbardziej. Oczywiście jeśli sparowaliśmy aplikację z odpowiednim czujnikiem. Radar Pace posiada wbudowany żyroskop czy akcelerometr, ale już np. o GPS musimy zatroszczyć się sami. Nie powinno to stanowić większego problemu, bo i tak musimy mieć przy sobie telefon.

Zastosowane w Radar Pace rozwiązania sprawiają, że podczas treningu nie musimy zerkać na smartfona czy pulsometr i skupić się na poprawnym wykonaniu danej jednostki. Wszystko, co istotne, trafia do naszego ucha i samej aplikacji, która uczy się naszego biegania i sama planuje kolejne treningi. 

Wszystko to wygląda ciekawie, pytanie jak sprawdzi się w praktyce. Niestety nie mamy informacji jacy trenerzy, instruktorzy biegania stoją za programem treningowym. W gratisie dostajemy za to znakomite szkła, chroniące przed promieniowaniem UV i - jak chwali się producent - wyostrzające otoczenie.

Radar Pace kosztuje ok. 2 tys. zł i jest dostępny TUTAJ.

red. 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce