Potrenuj biegi z mapą w Młodzieszynie

 

Potrenuj biegi z mapą w Młodzieszynie


Opublikowane w śr., 12/03/2014 - 09:51

Niedziela 16 marca. Młodzieszyn k.Sochaczewa. Zapisy do soboty 15 marca. Te terminy i miejsce powinni zapamiętać dobrze wszyscy miłośnicy biegów na orientację z Mazowsza i okolic, którzy chcieliby poćwiczyć po okiem specjalistów przed dedykowanymi im imprezami.

Organizatorem treningu otwartego jest UNTS Warszawa. Samo miejsce jest już dobrze znane członkom tego klubu - w ubiegłym roku zorganizowano tam jeden z biegów w ramach klubowego pucharu. Teraz z tamtymi terenami będą mogli zapoznać się wszyscy chętni. – Niedzielny trening rozegramy na tej samej trasie i z tą samą mapą, co bieg pucharowy. Las po drugiej stronie drogi jest zamknięty dla orientalistów, bowiem na początku czerwca (w dniach 7-8 – red.) przyjmie uczestników Mistrzostw Polski – wyjaśnia Joanna Parfianowicz z UNTS Warszawa. 

Podczas treningu będzie można zmierzyć się z trasami o długości 9, 6, 4 oraz 2,5 km, opisanych na mapach o różnym stopniu skomplikowania. Zwłaszcza dzieci i początkujący będą mogli liczyć na wsparcie trenerów. Rywalizacja na dłuższych trasach będzie znakomitą okazją do podniesienia umiejętności. – Każdy z zawodników dostanie mapę. Podczas treningu, w przeciwieństwie do zawodów, będzie można spokojnie wymierzyć sobie punkty od startu do mety. Początkujący dostaną zresztą opiekę klubowego trenera lub zawodnika – informuje organizatorka.

Podkreśla, że na treningach UNTS pojawia się zwykle wiele pokoleń biegaczy. – Jest dużo dzieciaków. Staramy się im pomagać. Nie możemy jednak zapomnieć o dorosłych, bo oni też często zaczynają biegać i stawiać pierwsze kroki. Na zawodach organizatorzy chcą, żeby samodzielnie pokonywać trasę. Na treningu można liczyć na pomoc.

Jak na razie, treningi cieszą się dużym zainteresowaniem adeptów dyscypliny. Oprócz spodziewanych 70 zawodników z UNTS Warszawa, w ćwiczeniach mają wziąć też biegacze z innych klubów. Organizatorzy liczą też na osoby, które chcą spróbować swoich sił w biegach z mapą, a z klubowymi barwami związani są jedynie poprzez kibicowanie ulubionej drużynie, oraz takie, które po prostu boją się wystartować w zawodach na orientację.  

– Zapraszamy wszystkich. Zwłaszcza, że o naszych imprezach dowiaduje się coraz więcej osób. Oczywiście jedna osoba będzie potrzebowała kilku takich spotkań by przyswoić orientalistyczną wiedzę i użyteczne praktyki, druga już po jednej przebieżce z mapą samodzielnie będzie sobie radziła na zawodach. Jest to przede wszystkim okazja, żeby skorzystać z doświadczenia osób znających się na rzeczy – zachęca Joanna Parfinowicz.

Zgłoszenia na trening przyjmowane są do soboty 15 marca do godz. 20:00. Zapisu można dokonać wysyłając e-mail na adres: jerzy.antonowicz@inetia.pl. W treści wiadomości należy podać długość wybranej trasy oraz rodzaj mapy (od A do D – od najdłuższego do najkrótszego dystansu). Trening rozpocznie się o godzinie 11:00. Koszt mapy to 5 zł.

Organizator:

http://unts.waw.pl/

Regulamin i mapa:

http://unts.waw.pl/index.php?mnu=3&id=2021

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce