Potrenuj do Men Expert Survival Race

 

Potrenuj do Men Expert Survival Race


Opublikowane w czw., 11/02/2016 - 10:07

Organizatorzy Men Expert Survival Race – cyklu ekstremalnych miejskich biegów z przeszkodami - uruchomili bezpłatny, 10-tygodniowy, wirtualny plan treningowy. Indywidualnie dopasowany zestaw ćwiczeń skierowany jest zarówno do uczestników wydarzenia, jak i wszystkich osób, które chcą popracować nad swoją formą.

Działanie systemu Trener Survival Race jest proste. Pierwszym krokiem jest wybór dopasowanej do swoich możliwości opcji treningowej, obejmującej ćwiczenia 3 lub 4 razy w tygodniu. Kolejnym - zabranie się do pracy i konsekwentna realizacja planu zadań przesyłanego regularnie drogą mailową.

Każdy pakiet treningowy składa się ze szczegółowego opisu ćwiczeń oraz linków do filmów instruktażowych, które przybliżają prawidłowe wykonanie rozgrzewki, rozciąganie, a także techniki poszczególnych ćwiczeń.

Opracowane przez profesjonalistów z zakresu wychowania fizycznego plany treningowe to zestaw 21 ćwiczeń wszechstronnie rozwijających ciało. Każde z nich zawiera wersję skalowaną, z myślą o mniej doświadczonych osobach. Szacowany czas treningu to 45 minut, jednak - jak podkreślają autorzy planu - każdy może sam decydować zarówno o liczbie powtórzeń danego ćwiczenia, tempie pracy, jak i czasie, w którym będzie realizował swój zestaw.

Organizatorzy przygotowali system treningowy nie tylko z myślą o potencjalnych uczestnikach Men Expert Survival Race, ale i o wszystkich miłośnikach sportu, którzy chcą pracować nad swoją kondycją. Dlatego, aby korzystać z darmowych treningów nie trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem biegu.

Do ćwiczeń nie potrzeba też dodatkowych sprzętów czy specjalnego miejsca – wystarczy kawałek podłogi. Autorzy systemu polecają jednak zaopatrzyć się w stoper, wodę, dziennik treningowy pomocny w śledzeniu rezultatów oraz niezbędną w osiągnięciu zamierzonych celów konsekwencję.

Trener Survival Race dostępny jest TUTAJ.

Men Expert Survival Race od 2014 roku gości w największych miastach w Polsce. W 2016 roku imprezy biegowe, poszerzone o nową, całodniową formułę „Sport Festiwalu” będą miały miejsce we Wrocławiu, w Warszawie oraz w Poznaniu. 

Men Expert Survival Race w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras. / red.

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce