Potrenuj za darmo do Półmaratonu Białystok

 

Potrenuj za darmo do Półmaratonu Białystok


Opublikowane w czw., 06/02/2014 - 09:49

Fot. bialystokbpolmaraton.pl

Do 16 lutego można jeszcze skorzystać z promocji na wpisowe do Białystok Półmaratonu. Już ponad 270 biegaczy skorzystało z tej możliwości. Pewni numerów startowych wkrótce będą mogli przystąpić do bezpłatnych treningów przygotowujących do imprezy, zarówno części głównej, jak i towarzyszącego biegu na 5 km.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Białystok Półmaratonu spotkała się z mieszanymi komentarzami. Najwięcej zastrzeżeń mieli czołowi biegacze, szczególnie w zakresie oznakowania trasy, które było niewystarczające i część biegaczy nadłożyła dystansu. Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku ma być inaczej. – Będziemy zwracali szczególną uwagę, żeby problemy się nie powtórzyły – zapewnia Agnieszka Kuczyńska, dyrektor Biura Fundacji Białystok Biega.

Pomocna ma być tu nowa trasa półmaratonu, która wkrótce ma zostać upubliczniona. Niemniej na duże zmiany nie ma się jednak co nastawiać - jak informuje organizator, linia startu biegów ma się znajdować w tym samym miejscu co przed rokiem, czyli przy ul. Mickiewicza, a centrum zawodów znajdować się będzie w Pałacu Branickich. – Trasa będzie posiadała atest PZLA – zdradza Agnieszka Kuczyńska.

Już teraz zaprasza na cykl bezpłatnych treningów przygotowujących do imprezy, które rozpoczną się 16 lutego, punktualnie o godz. 10:00. – Zajęcia prowadzić będą doświadczeni trenerzy Paweł Kalinowski oraz Mariusz Kamiński. Treningi odbywać się będą w sali gimnastycznej oraz w terenie. Grupy zostaną podzielone na początkujące i zaawansowane. Postaramy się pomóc biegaczom pobić ich życiówki – deklaruje szefowa biura organizacyjnego.

Jak wyjaśnia, żeby wziąć udział w zajęciach, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w wersji dla początkujących lub zaawansowanych. – Wybór formularza będzie decydującym w przydziale biegacz do trenujących grup – objaśnia Agnieszka Kuczyńska. 

Organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji z pierwszej edycji półmaratonu. 12 maja 2013 r. na starcie stanęło 600 biegaczy. Teraz limit uczestników ustalono na poziomie 1000 osób. Zwycięzcą premierowej odsłony Białystok Półmaratonu okazał się Białorusin Henadz Verkhavodkin (1:10:05). Wśród Pań równych sobie nie miała jego rodaczka Marina Damantsekich (1:31:21).

II Białystok Półmaraton obędzie się 11 maja 2014 roku. 

Strona imprezy: bialystokpolmaraton.pl

Regulamin

Rejestracja

Treningi

Wpisowe:

do 16 lutego - 55 zł

od 17 lutego do 31 marca - 70 zł

od 1 kwietnia do 8 maja 2014 r.- 90 zł

w Biurze Zawodów w dniach 10-11 maja - 100 zł (płatność tylko gotówką)

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce