Przysiady Amosova - idealne na stawy

 

Przysiady Amosova - idealne na stawy


Opublikowane w śr., 17/12/2014 - 10:30

Podstawowym elementem aparatu ruchu są stawy kolanowe. Niestety, podczas biegania mogą się zużywać się, koniecznością są więc treningi wzmacniające. Jednymi z najlepszych są przysiady. Ciekawa jest ich odmiana - przysiady Amosova, które są o wiele bardziej wydajne i wszechstronne.

Wykonanie takiego ćwiczenia jest proste. Są to bowiem standardowe przysiady (nogi rozstawione na szerokości bioder, proste plecy), ale ręce muszą chwytać się czegoś - może to być barierka, oparcie ławki w parku). Pięty muszą też cały czas dotykać podłoża. Kiedy pupa jest na dole należy zgiąć się w pasie, zaś przy wyprostowaniu wypiąć klatkę piersiową. 

W efekcie podczas ćwiczenia pracuje większa ilość mięśni i stawów - oprócz kolanowych i mięśni długich kończyn dolnych także mięśnie obręczy barkowej. W serii można wykonać jednak więcej powtórzeń, ponieważ oparcie rąk zmniejsza obciążenie nóg. Łatwiej jest też zachować właściwą postawę, czyli wyprostowane plecy.

Niezależnie od takich ćwiczeń warto uzupełniać dietę o substancje chroniące stawy, czyli witaminę C, E i D, ryby, które zawierają kwasy Omega 3, imbir i kurkumę oraz pić zieloną herbatę, czy stosować oliwę zawierającą polifenole posiadające właściwości przeciwzapalne. Na przeciwnym biegunie są ziemniaki, pomidory, cukry, oleje sojowe i słonecznikowe czy czerwone mięso.

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce