Przywitaj Nowy Rok na biegowo w Szklarskiej Porębie

 

Przywitaj Nowy Rok na biegowo w Szklarskiej Porębie


Opublikowane w czw., 31/10/2013 - 09:03

Koniec roku to czas kiedy zastanawiamy się jak spędzić Nowy Rok. Wybrać bal a może popularną „domówkę”? A może imprezę plenerze? Sportową imprezę? Tym, którzy nie mogą żyć bez sportu i biegania grupa 12TRI.pl proponuje sylwestrowy obóz biegowy, który odbędzie się w dniach od 28 grudnia do 2 stycznia w Szklarskiej Porębie.

Podczas wyjazdu uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy w zależności od stopnia wytrenowania. Nad każdą grupą czuwać będzie trener.

– Dla każdej grupy dobierzemy odpowiednie obciążenia, więc nie należy się bać, że ktoś dopiero zaczyna bieganie i sobie nie poradzi. Dla amatorów będzie to przydatny obóz, bo powiemy im, w którym kierunku mają podążać. Nauczymy poprawnie się rozciągać, poprzez powtórzenia będziemy chcieli, by te ćwiczenia weszły w nawyk początkującym, by „kontuzyjność” była jak mniejsza – mówi Michał Rachwał z 12TRI.pl.

Obóz biegowy będzie się składał głównie z pracy nad formą, ale nie zabraknie czasu również na zabawę. – Rano przed śniadaniem zaczynać będziemy od rozruchów i rozciągania. Drugi trening będzie biegowy. Będziemy mieli do dyspozycji góry. Jednak jeśli ktoś dopiero zaczyna, rozpoczniemy od marszobiegu. A jeśli komuś będzie zależało na bardziej specjalistycznym treningu, możemy pokusić się np. o ćwiczenia z płotkami. Trzeci trening będzie siłowy, nauczymy m.in. poprawnej techniki ćwiczeń przysiadów, bo wiele osób wykonuje je błędnie, a zła technika powoduje przeciążenia i prowadzi do kontuzji – wyjaśnia organizator.

– Co do świętowania Nowego Roku. Żartujemy, że za dobre trenowanie będziemy przydzielać punkty. I od zebranego wyniku będzie zależał procentowość trunków, które będzie można wypić w ten szczególny okres roku. A tak na serio to przewidujemy bal z osobami, które łączy pasja do biegania – dodaje Michał Rachwał. Podkreśla, że na obóz do Szklarskiej Poręby może pojechać nie tylko biegacz, ale i osoba towarzysząca.

Jak informuje organizator, prawie połowa miejsc na obóz została już zarezerwowana. W przypadku dużego zainteresowania przewiduje się utworzenie drugiej grupy, z którą będzie pracował dodatkowy trener.

Więcej szczegółów o obozie, w tym cennik, można znaleźć TU.

Zachęcamy!

Rejestracja

RZ  

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce