Ręce, nogi, brzuch, barki... Zwykłe krzesło to idealny przyrząd do ćwiczeń!

 

Ręce, nogi, brzuch, barki... Zwykłe krzesło to idealny przyrząd do ćwiczeń!


Opublikowane w pon., 14/09/2020 - 08:55

Instalowanie w mieszkaniu zestawu przyrządów do ćwiczeń niesie ze sobą ryzyko, że po jakimś czasie będą nam zagracać przestrzeń. Warto korzystać z prostych rozwiązań i zobaczyć w zwykłym krześle świetny przyrząd do ćwiczeń.  Dzięki niemu można zadbać o wiele partii mięśni - rąk, nóg, brzucha, barków. Do wyboru do koloru. Jest to szczególnie przydatne dla biegaczy podczas zimowego zmniejszenia obciążeń treningowych lub w okresie roztrenowania.

Krzesło można wykorzystywać na wiele sposobów. Zacznijmy od rąk. Klasyczne pompki mają wiele zalet, ale skuteczniejsze są wykonywane w taki sposób, że nogi są wyżej niż głowa. Ogranicza to bowiem naturalną skłonność do chodzenia na łatwiznę i robienie półpompek. W tym przypadku trzeba wykonać pełny ruch, a dochodzi do tego większe obciążenie i wysiłek dla mięśni (spróbujcie zrobić 10 pompek stojąc na rękach!). Takie pompki nie tylko wzmacniają ramiona, ale także barki, brzuch i plecy.

Można również wykonywać odwrotne pompki - staje się tyłem do krzesła, opiera ręce na krześle i opuszcza. Takie ćwiczenie świetnie wyrabia tricepsy. Ciekawym ćwiczeniem na ramiona i brzuch jest przystawienie dwóch krzeseł w odległości pół metra, kucnięcie między nimi, oparcie i rąk i podnoszenie się na rękach.

Dla biegaczy najważniejsze są oczywiście nogi. I na nie znajdzie się kilka dobrych ćwiczeń. Najlepszy to step up. Stoimy na ziemi i jedną nogą wchodzimy na krzesło, zaś druga jest podciągana do klatki. Potem zmiana. I tak w koło Macieju. Pracują, uda, łydki, brzuch i stawy kolanowe.

Dalej, wykroki. Pozycja jak w odwróconych pompkach, ale opieramy jedną nogę i krzesło, a drugą uginamy w półprzysiadzie. Na dużej intensywności można bardzo szybko przejść do poziomu beztlenowego.

Ćwiczeń z krzesłem można wymyślić wiele. Długie zimowe wieczory z pewnością będą sprzyjać inwencji twórczej. Takie treningi, w ograniczonym zakresie pozwolą utrzymać formę przez zimę, a przy delikatnie większej intensywności jeszcze ją poprawią.


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.


Partnerem kampanii został Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Interreg PL-SK wspiera przedsięwzięcia koncentrujące się wokół trzech tematów: dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, transport oraz edukacja. Budżet Programu wynosi 210 mln euro, w tym środki unijne - 178,6 mln euro.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce