Rekordowe buty adidasa – tak, jest karbonowa płytka. Niebawem w sklepach

 

Rekordowe buty adidasa – tak, jest karbonowa płytka. Niebawem w sklepach


Opublikowane w czw., 13/02/2020 - 10:34

Uważni obserwatorzy rekordowego biegu Rhonexa Kipruto w 10K Valencia Ibercaja dostrzegli, że korzystał on z obuwia marki adidas, a nie jak 90% ostatnich rekordzistów globu w biegach ulicznych ze słynnych butów z procentami w nazwie ze stajni nike. Teraz, przed rynkowym debiutem modelu adidas zdradził nieco szczegółów konstrukcyjnych modelu, z którego korzystał Kenijczyk.

REKORDY ŚWIATA, EUROPY i POLSKI (!) na 10 km w Walencji!

Współtwórcą modelu adizero Pro jest Japończyk Yoshitori San, wieloletni projektant marki. Konstrukcję buta stanowią przede wszystkim LIGHTSTRIKE - „najlżejsza na rynku” pianka wspierająca stabilizację oraz uwalnianie energii z przetoczenia stopy, a także karbonowa płytka CARBITEX, zatopiona między pianką a warstwą amortyzującą.

„CARBITEX zapewnia elastyczność przy przyziemieniu i efektywne podnoszenie palców dla maksymalnego napędu i ekonomicznego kroku” - czytamy w informacji dot. adizero Pro.

Cholewka buta to kolejna nowość niemieckiej marki – CELERMESH. To „najcieńsza” z siatek jakie kiedykolwiek użyto w butach adidasa. Ma ona „całkowicie blokować stopę, zapewniając czucie buta bez rozpraszania uwagi biegacza” - twierdzi adidas. Sekretem siatki ma być jej wewnętrzna struktura, ale marka nie pokusiła się o podanie szczegółów w tym zakresie.

Całości dopełnia warstwa amortyzująca BOOST oraz warstwa ścieralna (guma) marki CONTINENTAL, zapewniająca przyczepność.

Adizero Pro wejdzie do sprzedaży w USA 1 kwietnia, a na pozostałych rynkach 15 maja.

Przypomnijmy, niedawno World Athletics usankcjonowała buty wyposażone w płytki. Ustalono, że w bucie nie może być więcej niż jedna sztywna płytka (np. z włókna węglowego) przebiegająca przez całą długość, a podeszwa nie może być grubsza niż 40 mm.

"Podeszwa nie grubsza niż..." World Athletics zareagowała na nowe technologie w lekkoatletycznych butach

źródło: Adidas


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce