Renegeracja więzadeł i ścięgien

 

Renegeracja więzadeł i ścięgien


Opublikowane w wt., 05/02/2013 - 09:44

Najdłuższy okres regeneracji mają WIĘZADŁA I ŚCIĘGNA - do 12 miesięcy, następnie jest TKANKA MIĘŚNIOWA, która goi się średnio w przedziale od 6 do 24 tygodni. Najmniej czasu na odbudowę potrzebuje TKANKA KOSTNA, do 6 miesięcy. Wszystkie wartości mówią o regeneracji bez powikłań, jeśli jakieś się pojawiają poszczególne okresy się wydłużają. A jak możemy przyśpieszyć regenerację poprzez suplementację.

Z tym pytaniem zwracam się do Łukasza Białkowskiego, właściciela firmy będącej wyłącznym dytrybutorem uznanej na świecie, hiszpańskiej marki POWERGYM, która współpracuje z wyczynowymi sportowcami z całej europy w zakresie suplementacji.

Przede wszystkim należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, który prowadzi danego zawodnika/zawodniczkę. Ze względu na działalność jaką prowadzimy w Polsce, znam się dobrze z większością lekarzy medycyny sportowej, którzy w dużej mierze są również ortopedami, oraz z samymi zawodnikami i wielu z nich mówi, że aby regeneracja była szybsza, należy się przede wszystkim stosować do najprostszych zaleceń związanych chociaż by z okresem nie obciążania uszkodzonej partii.

- Co możemy zrobić jeszcze ?

Dzisiejsze czasy umożliwiają nam również korzystanie  z dóbr jakie przynosi nam nie tylko medycyna, ale również suplementacja. Jeżeli jest ona na odpowiednim poziomie i stosowana pod okiem osoby posiadającej wiedze na temat umiejętnego wykorzystania produktu-myślę tu głównie o lekarzach medycyny sportowej a nie sprzedawcach w sklepach z odżywkami, to może przynieść bardzo dobre efekty.

Nasza firma ściśle współpracuje z lekarzami odpowiedzialnymi za kadry narodowe i profesjonalne kluby sportowe u nas w kraju, dzięki czemu widzimy z których produktów korzystają lekarze w przypadku zaistniałych kontuzji. Mało kto sam będzie w stanie, po wizycie w "sklepie z odżywkami" uzyskać fachową wiedzę z tego zakresu.Jeżeli jest kontuzja, to tym musi się zająć lekarz ortopeda , lekarz medycyny sportowej a nie pan ze sklepu dla osób chodzących na siłownie (tutaj śmiech).

-Widzę, że nie masz zbyt dobrego zdania o sklepach z odżywkami, mimo że Twoja firma właśnie tym się zajmuje...

Niestety, nie mam dobrego zdania. Dlatego też firma nasza prowadzi sprzedaż bezpośrednio tylko i wyłącznie do Kadr Narodowych i profesjonalnych klubów sportowych a suplementacja dobierana jest w sposób indywidualny i zawsze przy konsultacji z lekarzem zawodnika lub zawodników, oraz z ich fizjoterapeutą, lub trenerem przygotowania motorycznego-w zależności od potrzeby. Czasem też docieramy do poszczególnych zawodników, aby usłyszeć jeszcze klika słów od nich, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze według nas rozwiązanie danego problemu.

- To gdzie można nabyć takie produkty?

Wprowadziliśmy na rynek otwarty (tj sklepowy) tylko trzy produkty, które wchodzą w skład produktu ENERGY DAILY PACK POWERGYM, tj: POWER BOMB, ISOPOWER oraz ENERGY PLUS. Natomiast produkty te można nabyć tylko i wyłącznie u naszych PARTNERÓW, będących profesjonalnymi sklepami specjalistycznymi, np. dla biegaczy, kolarzy, czy triathlonistów. Trochę wymusił to nas rynek, ale cieszę się, bo sklepy z którymi pracujemy reprezentują bardzo wysoki poziom merytoryczny z zakresu dyscyplin, które reprezentują. Jeżeli produktu nie znajdziemy w naszym sklepie, najlepiej skontaktować sie z nami za pośrednictwem strony www.powergym.pl, a my poradzimy gdzie i w jaki sposób nabyć produkt.

- A wracając do mojego pytania...?

Ja proponuje tak jak już wspominałem o kontakt z lekarzem i przy wizycie podkreślić  że mamy możliwość skorzystania z suplementacji  i prośbę o wskazanie tej które może przyczynić się do przyspieszenia regeneracji w przypadku naszej kontuzji. Z doświadczenia wiem, że dobrze jest wziąć ze sobą opis z składem produktu który został nam zaproponowany, przez firmy takie jak nasza, dzięki czemu unikniemy nieporozumień co do nazw produktów, które czasem bywają na rynku podobne...

- Myślałem, że podasz nam konkretne produkty, które pomogą naszym czytelnikom w przypadku kontuzji?

I znowu Cię zawiodłem (śmiech)... Niestety, każda kontuzja jest inna, każda dyscyplina jest inna i każdy zawodnik jest inny. Takie rzeczy należy dobierać indywidualnie i przy konsultacji z lekarzem prowadzącym. Czasem sugerujemy zastosować jeden konkretny produkt z naszej firmy a w innych przypadkach, okazuje się że organizm jest tak wyniszczony, że musimy zastosować od napojów nawadniających z dużą ilością elektrolitów, przez aminokwasy, węglowodany i białka...po silne kompleksy witaminowe.

- Dziękuję za rozmowę. Czy w przypadku pytań naszych czytelników mogę liczyć na Twoją pomoc i dalsze rozwijanie tematu.

Pewnie. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce