Ruszają oficjalne treningi do 15. PZU Cracovia Maraton

 

Ruszają oficjalne treningi do 15. PZU Cracovia Maraton


Opublikowane w śr., 13/01/2016 - 09:37

W najbliższą niedzielę, 17 stycznia o godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne treningi przed 15. PZU Cracovia Maraton. Zajęcia, prowadzone przez znanych szkoleniowców i biegaczy, odbywać się będą na Błoniach Krakowskich, w Parku Lotników Polskich, w pobliżu TAURON Areny Kraków i w Puszczy Niepołomickiej.

Przez cztery miesiące: Kamilia Hayder, Maria Sławik, Angelika Stanek, Dariusz Kaczmarski, Andrzej Lachowski, Ilja Markow, Wacław Mirek i Filip Muszyński udzielać będą porad z zakresu techniki i taktyki biegania, odpowiedniego odżywiania, doboru sprzętu.

-  Bardzo się cieszę, że tak liczną grupę trenerów udało nam się pozyskać. Ci, którzy chcą się dobrze przygotować do długich biegów, otrzymuję taką możliwość. Żadne inne polskie miasto nie zapewnia podobnych warunków budowania formy na maraton. Praktycznie każdy może skorzystać z okazji do uzyskania porad fachowców - zachęca dyrektor ZIS i 15. PZU CM  Krzysztof Kowal.

- Amatorzy biegania będą mogli przygotować się w sposób profesjonalny. Z uwagi na dogodność terminów i miejsc zajęć, można akcenty treningowe umiejętnie rozłożyć na poszczególne dni -  podkreślił Wacław Mirek.  

- Sensem startu w 15. PZU Cracovia Maraton jest zmiana trybu życia. Największą radość należy czerpać z treningów, a sam udział w maratonie ma być wisienką na torcie. Warto więc uczestniczyć w przygotowaniach. Do zobaczenia już w najbliższą niedzielną pod TAURON Areną Kraków - podsumował wtorkowe spotkanie Dariusz Kaczmarski.

Harmonogram treningów: ZOBACZ

Kadra trenerska: ZOBACZ

Oficjalne wydarzenie na Facebooku: ZOBACZ

15. Cracovia Maraton wystartuje 15 maja, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego. Do zdobycia są punkty w klasyfikacji "Najlepszy maratończyk". Wydarzenie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

źródło: zis.krakow.pl / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce