Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu otwarta!

 

Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu otwarta!


Opublikowane w pt., 02/08/2019 - 11:32

W panoramę Nowego Sącza wpisała się pięciokilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa nad Kamienicą. Można już z niej korzystać!

Prace przy budowie ścieżki o łącznej długości 5,009 km trwały od lutego i zakończyły się zgodnie z planem, czyli 31 lipca.

Trasa podzielona na dwa odcinki. Jeden (2,5 km) został wybudowany wzdłuż brzegów rzeki Kamienica. Drugim można przejechać i przejść wzdłuż ul. al. Piłsudskiego.

Jak na razie została ukończona pięciokilometrowa ścieżka oraz wyremontowany most wiszący nad Kamienicą. Te prace zakładał pierwszy etap projektu. W drugim i trzecim etapie zostaną zamontowane oświetlenie i monitoring trasy, pojawią się też siłownie pod "chmurką", elementy małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci). Docelowo ścieżka zostanie skomunikowana z istniejącymi już trasami.

Ściażka powstała w ramach projektu pt. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą. Jego liderem jest Fundacja Sądecka – siostrzana jednostka Fundacji „Festiwal Biegów”.

Budowa pochłonęła 5 276 700 złotych (brutto) a inwestycja otrzymała dofinansowane z funduszy unijnych. Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dotację na to zadanie w kwocie 1 563 000 złotych.

We wspomnianym projekcie, oprócz Nowego Sącza, udział biorą również gminy Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa. W sumie powstanie ponad 17 kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim (m.in, VeloMałopolska).

Źródło: Sadeczanin.info

fot. Sadeczanin.info / Aleksandra Malińska


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce