Stworzyli aplikację, która... demotywuje do biegania

 

Stworzyli aplikację, która... demotywuje do biegania


Opublikowane w pt., 07/10/2016 - 10:28

Amerykanie stworzyli grę na smartfony, która... zniechęca do biegania. Grę wspiera... znany producent obuwia biegowego Saucony. 

Beat the Blerch, bo taką nazwę nosi gra, oparta jest na serii kreskówek stworzonej przez Mathhew Inmana - pisarza, grafika, twórcy komiksów, a przede wszystkim biegacza, autora ciepło przyjętej książki "Straszne i wspaniałe powody dlaczego biegam długie dystanse". Jak każdy sportowiec-amator, Inman zmaga się w codziennością.

Gra pełna jest więc alkoholu, pączków, cukierków, telewizji, a więc tego wszystkiego, co negatywnie wpływa na formę i potencjalnie może odciągnąć biegacza od wyjścia na trening. Blerch - bohater gry, robi wszystko, byśmy zostali w domu. Naszym zadaniem jest nie ulec się pokusie i... bieganie. Regularne.  

Humorystyczna, miejscami groteskowa, miejscami wkurzająca (np. wysyła notyfikacje byśmy ucięli sobie drzemkę) a przez to wciągająca i uzależniająca, gra ma konkretny cel - pozbycie się lenia i wyrobienie w grającym odpowiednich nawyków. 

"Blerch uosabia wewnętrzną potrzebę każdego biegacza by odpuścić, złapać paczkę chipsów i rozwalić się na kanapie. Towarzyszy mu na każdym kroku udając kolegę, ale tak naprawdę chce, by dał sobie spokój z bieganiem - piszą twórcy aplikacji.  

Mathew Inman dodaje: - Chciałbym być kiedyś jednym z tych dziadków, którzy biegają szalone maratony w kwiecie wieku i są super sprawni. Ale przede wszystkim chciałbym być szczęśliwy i zdrowy...

Gra jest bezpłatna. Dostępna jest na systemy iOS oraz Android. Do pobrania odpowiednio TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce