Survival Race Kids – dla zdrowia wytarzaj dzieciaki w błocie!


Opublikowane w pon., 13/05/2019 - 11:25

Widowiskowe biegi z przeszkodami na dobre zagościły w polskim świecie sportu. Na zróżnicowanych trasach ze spektakularnymi konstrukcjami swoich sił próbują już nie tylko zawodowcy i prawdziwi twardziele, ale też osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają treningi lub poszukują nietuzinkowej formy rozrywki.

Miejskie biegi przeszkodowe, takie jak Survival Race, to nie tylko próba charakteru, siły i wytrzymałości. To rywalizacja z innymi zawodnikami i walka z własnymi słabościami, która szlifuje formę, wyrabia dyscyplinę i uczy współpracy. Ale też niezapomniana, pełna pozytywnych emocji i adrenaliny przygoda.

Organizatorzy biegów przeszkodowych idą o krok dalej i dbają o zaszczepianie sportowej pasji od najmłodszych lat! Z roku na rok rozwija się formuła imprez dedykowanych dzieciom. W dobie smartfonów, telewizji i chorób XXI wieku warto pomyśleć o aktywności fizycznej swoich pociech i kształceniu dobrych nawyków, które zaowocują zdrowiem również w przyszłości.

„Od małego na całego!” to hasło, które przyświeca imprezie Survival Race KIDS. Specjalny tor dla dzieci w wieku 3-13 lat zostanie podzielony na trzy dystanse, a ich długość oraz ilość przeszkód do pokonania będzie dostosowana do grupy wiekowej małych uczestników:

  • KRASNAL (3-6 lat) - ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
  • PIRAT (7-10 lat) - ok. 1400 m trasy + ok. 10 przeszkód
  • NINJA (11-13 lat) - ok. 2000 m trasy + ok. 15 przeszkód

Nie trzeba się obawiać, że maluchy nie poradzą sobie z takim wyzwaniem. Przy przeszkodach na ratunek przyjdą survivalowi pomocnicy, a na całej trasie każdy będzie mógł wesprzeć swoich podopiecznych. Dzieciaki będą mogły się porządnie wyszaleć i złapać sportowego bakcyla, jednocześnie ucząc się zdrowej rywalizacji, komunikacji z rówieśnikami czy pracy zespołowej.

Podczas zabawy i walki z kolejnymi przeszkodami każde dziecko poczuje się jak superbohater, a na mecie mali sportowcy otrzymają pamiątkowe medale. Dla rodziców będzie to idealna okazja, by rozładować energię drzemiącą w ich pociechach i… zmieszać je z błotem!

Udział w biegu to także wspieranie inicjatyw charytatywnych. W szóstym sezonie podczas SR KIDS wspieramy czworonożnych przyjaciół - każdy bilet na bieg z przeszkodami dla dziecka to jeden posiłek dla kotka lub pieska z lokalnego schroniska!

Sezon Survival Race KIDS 2019 wystartował tuż po majówce w stolicy Dolnego Śląska. 11 maja dzieci podjęły wyzwanie na unikalnej trasie, biegnącej przez zielone okolice i kąpielisko przy hali Orbit. Bieg z przeszkodami był częścią całodniowej imprezy rodzinnej Spartan Family Challenge. Dzień Dziecka będziemy świętować w Poznaniu. Malownicze rejony jeziora Maltańskiego odwiedzimy w pierwszy weekend czerwca.

Z kolei wakacje będziemy przedłużać maluchom ponownie we Wrocławiu. 21-22 września dzieci i dorośli będą pokonywać przeszkody na terenach Morskiego Oka.

Więcej informacji i zapisy: www.survivalrace.pl

  • 1-2 czerwca 2019: TUTAJ
  • 21-22 września 2019: TUTAJ

źródło: Survival Race


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce