Świąteczne ćwiczenia. Walcz z nadprogramowymi kilogramami

 

Świąteczne ćwiczenia. Walcz z nadprogramowymi kilogramami


Opublikowane w czw., 19/12/2013 - 16:16

O Bożym Narodzeniu mówi się, że to święto ducha i brzucha. Coś w tym jest. Mnogość wyśmienitych potraw sprawia, że wiele osób odpuszcza sobie na ten okres przestrzeganie diety i sobie folguje. W tym gronie są oczywiście również biegacze.

Są oczywiście sposoby na to, żeby zbytnio nie przytyć w święta, ale biorąc pod uwagę porę roku i to, że do okresu startowego zostało kilka miesięcy, można pozwolić sobie na nieco więcej w tym zakresie.

Nawet jeżeli nie będziecie przestrzegali wspomnianych rad i tak bez większych problemów powinniście zrzucić zbędne kilogramy. Trzeba tylko dobrać odpowiednie ćwiczenia, czyli takie, dzięki którym można szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej. Byle spacer nie wchodzi w tym przypadku w rachubę. Owszem, zawsze warto z niego skorzystać, ale podczas świąt efekt musi być jak najszybszy.

Jednym z najlepszych jest tabata. Trening polega na wykonaniu swojego ulubionego ćwiczenia z maksymalnym obciążeniem w ośmiu 20-sekundowych cyklach z 10-sekundowymi przerwami. Mogą to być pompki, brzuszki, skrętoskłony, walenie młotkiem i tak dalej; najlepiej wybrać te, które angażują jak najwięcej partii mięśni. Lepiej nie stosować jej zaraz po jedzeniu. Dobrze wykonana może skutkować wymiotami, nawet na czczo. Lepiej najpierw zrobić przerwę. Efekt to przyspieszony metabolizm i błyskawiczne spalanie tkanki tłuszczowej. Spalanie następuje nawet po wykonanym ćwiczeniu, gdy leżymy wyczerpani.

Można też wykonywać przysiady. To bardzo niedoceniany trening, a jest prosty i skuteczny. Teoretycznie brzuch nie pracuje szczególnie intensywnie, ale faktycznie przysiady pobudzają metabolizm całego organizmu i dzięki temu można zrzucić zbędny balast.

Zawsze skuteczny jest również basen. Opór wody sprawia, że każde w ćwiczenie trzeba włożyć większy wysiłek. W okresie świątecznym warto więc chodzić na pływalnie i to nie tylko, żeby pływać. Wigilijne potrawy można zrzucić choćby podczas zajęć aqua aerobiku.

Dobrą metodą jest oczywiście również bieganie. Przez cały rok.

ŁZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce