Treningi do Orlen Warsaw Marathon: Zmiana lokalizacji w stolicy

 

Treningi do Orlen Warsaw Marathon: Zmiana lokalizacji w stolicy


Opublikowane w czw., 09/01/2014 - 10:29

Fot. www.facebook.com/ORLENMarathon

Z dużym zainteresowaniem biegaczy spotkały się bezpłatne treningi do Orlen Warsaw Marathon 2014, organizowane od grudnia w 6 polskich miastach. Rosnąca frekwencja spowodowała właśnie zmianę lokalizacji zajęć w stolicy.

W ubiegłą niedzielę Gdyni, Poznaniu, Płocku, Katowicach, Krakowie i Warszawie ćwiczyło wraz z trenerami i ambasadorami akcji aż 455 osób. Najwięcej w stolicy – 150. Wzrost liczby trenujących spowodował zmianę lokalizacji kolejnych zajęć. Od niedzieli 12 stycznia treningi będą się odbywać na Polu Mokotowskim (wcześniej przy Placu Bankowym). Miejscem zbiórki będzie róg. Al. Niepodległości i ul. Stefana Batorego, okolica pubu Zielona Gęś. Początek zajęć wyznaczono na godz. 10:00.

Treningi w pozostałych miastach odbywać się będą bez zmian. W Gdyni miejscem zbiórki jest hala GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9, w Poznaniu tereny przy Jeziorze Rusałka przy stadionie Olimpii, w Płocku korty pod lasem przy ul. Pocztowej, w Katowicach stadion AWF, a w Krakowie tamtejsze Błonia przy Kopcu Kościuszki. Treningi rozpoczynają się o godz 10:00. Wyjątkiem jest Gdynia, gdzie zajęcia rozpoczynają się o godz. 9:00.

Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy, których wspomagają ambasadorzy akcji, m.in. Jerzy Skarżyński, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Michał Kaczmarek, Agnieszka Gortel, Olga i Paweł Ochabowie. Uczestnicy dzieleni są na dwie grupy – początkującą i zaawansowaną. Sprawdzana jest obecność na zajęciach. Biegacze z 70-procentową frekwencją w treningach otrzymają bezpłatny pakiet startowy do zawodów.  

W drugiej części programu treningów zaplanowano biegi w pierwszym i drugim zakresie intensywności (trucht, lekki bieg, rozruch, rozbieganie, bieg ciągły i cross) w tempie od 5 do 4:30 min/km, zabawy biegowe oraz zajęcia podnoszące siłę biegową (w tym bieg pod górę). Jak tłumaczą organizatorzy, zajęcia będą służyły zbudowaniu bazy do imprezy głównej. 10 lutego zaś rozpocznie się 6-tygodniowy okres bezpośredniego przygotowania do startu maratonie.

Druga edycja Orlen Warsaw Marathon odbędzie się 13 kwietnia.

mat. pras. / opr. gr

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce