Trenuj za darmo w Krakowie z Poland Business Run

 

Trenuj za darmo w Krakowie z Poland Business Run


Opublikowane w pon., 21/07/2014 - 14:52

W ramach przygotowań do wrześniowej odsłony cyklu w Grodzie Kraka i promocji zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta, jego organizatorzy zapraszają na bezpłatne treningi.

Krakowskie sesje treningowe Poland Business Run skierowane są nie tylko do osób, które 14 września staną na starcie biegu, ale też do tych, które zwyczajnie dbają o swoje zdrowie, kondycję i samopoczucie lub też chcą spróbować sił i zacząć biegać – informują w komunikacie prasowym.

W programie treningów znajdą się aktywności dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Część biegową poprowadzą eksperci Sklepu Biegacza i All For Body, nordic walking Klubu Sportowego AZS AWF, a streatchingu i treningu obwodowego – Manufaktuy Zdrowia. Dzięki tzw. Fitness Młyn „każdy znajdzie tu coś dla siebie” obiecują.

Realizowane treningi mają przygotować biegaczy do pokonania sztafetowego dystansu (3800m), ale też nauczyć uczestników dbania o zdrowie i systematyczności w tych działaniach. Jak dowodzą inicjatorzy Poland Business Run, poprzez różne ćwiczenia wzmacniające można poprawić ogólną kondycję organizmu, zapobiegać bólom pleców w pracy, utrzymać motywację do biegania i promować zdrowy styl życia.

Poland Business Run Challenge

Równocześnie w każdym z miast, których sztafety w połowie września ruszą w Poland Business Run (Kraków, Poznań, Katowice, Łódź i Warszawa), jedna osoba bierze udział w specjalnie dla niej przygotowanym programie biegowym. Krakowskim uczestnikiem Poland Business Run Challenge jest Grzegorz Sowa, czterdziestokilkulatek, na co dzień pracujący jako programista. Chce poprawić kondycję i mieć profesjonalne wsparcie trenerskie, ale brakuje mu motywacji i regularności.

– Mam nadzieję, że dzięki regularnym treningom przez najbliższe tygodnie uda mi się przyzwyczaić organizm, a przede wszystkim siebie do regularnego biegania. Obecnie dystans sztafety (3,8 km) jest poza moim biegowym zasięgiem - maksymalnie przebiegam ok 1,5 km bez przerw. Czas więc wziąć się za siebie – mówi Grzegorz.

Przez najbliższe tygodnie Grzegorz będzie ćwiczyć pod opieką profesjonalnego trenera z klubu All For Body. Otrzyma indywidualnie opracowany plan treningowy oraz wskazówki żywieniowe. Po tym okresie regularnych treningów i konsultacji z trenerem stanie przed finałowym wyzwaniem: udziałem w biegu Kraków Business Run.

Szczegółowa lista spotkań wraz z opisem znajduje się na stronie internetowej Kraków Business Run: http://krakowbusinessrun.pl/pl/treningi. Na niektóre z nich wymagane jest potwierdzenie udziału we wrześniowym biegu.

Polecamy!

Mat pras. / opr. red.

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce