W kolejne niedziele trenuj do 13. Cracovia Maratonu

 

W kolejne niedziele trenuj do 13. Cracovia Maratonu


Opublikowane w wt., 04/02/2014 - 09:26

Treningi do Cracovia Maratonu / Fot.: www.zis.krakow.pl

Wczoraj w Krakowie ruszył cykl oficjalnych treningów do 13. Cracovia Maratonu. Już pierwsze zajęcia, prowadzone przez trenerów AZS AWF Masters, wystawiły motywację biegaczy na ciężką próbę. Jak będzie w kolejne niedziele?

Przed południem w Parku Lotników Polskich biegała blisko 20-osobowa grupa śmiałków, którzy będą chcieli ukończyć krakowski klasyk, ale też zrobić to w dobrym czasie. Przy padającym deszczu (a dopiero narzekaliśmy na zimę!) uczestnicy treningu przebiegli od 15 do 20 km w ramach LSD, czyli długiego i powolnego wybiegania.

W kolejnych tygodniach zajęcia będą różnicowane, zgodnie z planem trenerów AZS AWF Masters. Ten, jak podkreślają inicjatorzy zajęć, został dobrany do różnych poziomów zaawansowania uczestników, nawet dla debiutantów. „Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie tempo i dostosuje doń przemierzone kilometry. Będą porady żywieniowe, testowanie sprzętu, odżywek. W razie kontuzji lub przeciążenia doradzimy Wam do jakiego lekarza czy fizjoterapeuty się udać, z jakich lekarstw warto skorzystać” – zachęcają na stronie Cracovia Maratonu.

Nie ukrywają, że zajęcia do najłatwiejszych należały nie będą. „Dystans maratoński jest nie lada wyzwaniem, upragniona satysfakcja na mecie musi być zatem poprzedzona sumiennym przygotowaniem i reorganizacją szarej rutyny” – przekonują.

„Trenując z AZS AWF Kraków Masters macie dostęp do zorganizowanej, trenującej grupy i wspaniałej atmosfery. Możecie skorzystać z rad trenerów i doświadczonych zawodników. Profesjonaliści wyłapią każdy niuans i podpowiedzą Wam, jak poprawić nie tylko wyniki, ale i technikę biegową" – polecają się biegaczom krakowscy "Mastersi”. 

Treningi do 13. Cracovia maratonu z AZS AWF „Masters” odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Parku Lotników Polskich (przy AWF). „Należy zabrać ze sobą buty, zegarek, odpowiednią odzież i pozytywne nastawienie” – zachęcają organizatorzy. Zajęcia z LSD (w tym sprawdzian na 30 km) będą się odbywać także w Puszczy Niepołomickiej.

Terminy zajęć, ich harmonogram, a także przykładowe mikrocykle treningowe można znaleźć na stronie internetowej „masterów”. Tam też można się zapoznać poradami doświadczonego biegacza oraz zadać pytanie trenerowi.

Strona cyklu treningów:

http://masters.azs-awf.pl

13. Cracovia Marathon odbędzie się w dniach 16-18 maja. Bieg główny, który ponownie będzie zaliczany do klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegów, poprzedzi Mini Cracovia Maraton na dystansie 4,2 km. Przed właściwym maratonem odbędzie się też bieg nocny na dystansie 10 km. Z kolei na pełnym dystansie maratońskim wokół Błoń rywalizować będą też rolkarze.

mat pras. / opr. gr

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce