Warszawo - nie daj się zimie. Gdzie trenować za darmo?

 

Warszawo - nie daj się zimie. Gdzie trenować za darmo?


Opublikowane w czw., 23/01/2014 - 10:25

Zima w końcu zagościła na dobre. Dla niektórych mróz może być powodem, by odłożyć noworoczne postanowienia dotyczące biegania, a inni po prostu nie mają ochoty trening. Jeśli nie zaliczacie się do garstki szczęśliwców, którym nie brakuje motywacji bez względu na pogodę, to właśnie dla was znaleźliśmy kilka darmowych (i nie tylko) treningów narciarskich i biegowych w Warszawie na dzisiaj i jutro. Wiadomo, że w grupie łatwiej pokonać biegowego lenia.

 O 19:30 Biegówki na Młocinach zapraszają na trening z instruktorem dla początkujących narciarzy biegowych. W grupie większość osób nie ma żadnego doświadczenia z nartami, a nieliczni mogą pochwalić się jedną lub dwoma próbami. Zajęcia odbywają się po pętli, więc wolne tempo czy odstawanie od reszty nie jest tu problemem. Nauka odbywa się bezstresowo, ale lekcja trwa ok. 2 godzin. Wystarczająco długo, żeby się zmęczyć. Nie trzeba mieć własnych nart, można je wypożyczyć na miejscu w wypożyczalni przy ul. Żubrowej. Koszt nart to 35 zł. W tej cenie są już zajęcia z instruktorem. Osoby z własnym sprzętem płacą 20 zł. Trzeba śledzić profil wypożyczalni na bieżąco. Zajęcia są uzależnione od warunków śniegowych.

 Formularz zgłoszeniowy http://www.biegowkinamlocinach.pl/

O 19:00 odbędzie się kolejny trening otwarty z serii Czwartki Biegowe z WOSIR. To zajęcia świetnie znane uczestnikom biegów historycznych m.in. Biegu Niepodległości. Treningi są całkowicie bezpłatne i odbywają się pod opieką profesjonalnych instruktorów. Chętni zbierają się w siedzibie WOSiR przy ul. Rozbrat 26. Tam też mają do dyspozycji szatnię i toalety. Sam bieg odbywa się na Agrykoli.

http://wosir.waw.pl/rozbrat/czwartki-biegowe

W parku Szymańskiego na rogu Elekcyjnej i Wolskiej o 21:00 zbierają się biegacze z nieformalnej grupy Night Runners. Zajęcia nie mają oficjalnego charakteru i nie prowadzą ich trenerzy, to po prostu spotkanie w miłej atmosferze i wspólne bieganie. Całkowicie bezpłatne.

 https://www.facebook.com/events/129342893907558/

W podobny sposób odbywają się spotkania grupy biegowej na Tarchominie. Liczba kilometrów zależy od woli większości, ale każdy może zagłosować na swoją opcję na Facebooku. Miejscem zbiórki jest poczta przy pętli autobusowej Nowodwory. Start o godzinie 21.00.

https://www.facebook.com/events/265026126988687/?ref_newsfeed_story_type=regular

W piątek o 19:00, trenerzy Mateusz Jasiński i Patryk Aid zapraszają na Biegowe Piątki w Piątki. Uczestnicy zbierają się przy rondzie Jazdy Polskiej i pokonują 5-kilometrową trasę na Polu Mokotowskim. Tempo można dostosować do swoich możliwości, a nawet skrócić trasę. Bieg kończy się w tym samym miejscu, w którym się zaczyna.

https://www.facebook.com/5wpiatki

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce