Women?s Run, czyli panie biegają po Lesie Kabackim

 

Women?s Run, czyli panie biegają po Lesie Kabackim


Opublikowane w pon., 15/07/2013 - 15:20

W niedzielę o 9:00 miasto jeszcze śpi. Na Kabatach widać jedynie rowerzystów, osoby z psami i  biegaczy. Sześć dziewczyn czeka, na kolejne spotkanie z serii bezpłatnych treningów dla kobiet Women?s Run. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet początkujących, ale tym razem zebrała się mocna grupa. Dziewczyny biegają od dawna i są w dobrej kondycji.

Marta swoją przygodę z bieganiem zaczęła właśnie od tych spotkań. Pierwszy trening był dla niej trudny i zakończył się zakwasami, ale atmosfera w grupie była silnym wabikiem.  Tydzień później znowu biegała i tak już zostało. ?  W tygodniu biegam sama, ale zorganizowany trening pozwala mi się porównać z innymi. Weryfikuję tu swoje postępy - mówi dziewczyna.

Motywacji do biegania szukała też Małgorzata. Zanim trafiła do grupy Women?s Run, była już zaawansowaną biegaczką. W zajęciach zorganizowanych ceni sobie rozgrzewkę i ćwiczenia. Podobnie jak wielu biegaczy, zupełnie o tym nie myślała.

Krysia dobrze pamięta swoje pierwsze bieganie. Do grupy dołączyła w zeszłym roku na przedostatni trening. ? Na pewno było bardzo ciężko, ale ja nie jestem z tych, co się poddają. Atmosfera w grupie była wspaniała, więc chętnie wracałam. Może i byłam gdzieś tam w tyle, ale to nie miało znaczenia-mówi Krysia.

Zanim zacznie się trening, prowadząca dopytuje o samopoczucie i objaśnia plan na dzisiaj:

- Wolnym tempem jakieś 1,5km, potem ćwiczenia, wbiegniemy do lasu, potrenujemy podbiegi i wracamy. 

Przed grupą jakieś 6km biegu, przerywanego ćwiczeniami co 10 minut. Trening nie nadaje się dla osób, które nie są jeszcze na etapie ciągłego biegu przez tyle czasu. W grupie, mimo wysiłku panuje doskonały nastrój.  Udziela się on mijanym biegaczom. Ostatnie 2,5km dziewczyny pokonują już w większym składzie. Po drodze zabierają ze sobą psa Gutka i jego biegającą panią. 

Po zakończonym treningu pełnym podbiegów, leśnego terenu i ćwiczeń grupa jest wykończona, ale w dobrych humorach. Już umawiają się na następny raz.

Miejsce spotkania: Wilczy Dół 4- Pływalnia Aqua Relaks godzina 9:00

Teren biegania: Las Kabacki

Trener: Joanna Pałka

Strona: http://www.womensrun.pl

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce