Womens Run: Trenuj za darmo w Warszawie

 

Womens Run: Trenuj za darmo w Warszawie


Opublikowane w śr., 16/04/2014 - 14:52

Już 26 kwietnia rozpocznie się kolejny sezon Womens Run. Pierwsze zajęcia odbędą się na warszawskiej Woli w Lasku na Kole. Treningi obejmą też inne dzielnice. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Womens Run to treningi kierowane specjalnie dla kobiet. Po raz pierwszy zorganizowano je cztery lata temu.

– Panie mają często dużo wymówek, żeby nie ćwiczyć. Jedne mówią, że nie chce im się samej ćwiczyć, inne nie mają profesjonalnego wsparcia, dodatkowo trudno jest im oderwać się od codziennych zajęć- pracy, domu, dzieci. Dlatego wychodzimy naprzeciwko tym potrzebom i organizujemy treningi w weekendy w godzinach porannych. Staramy się też znaleźć miejsce blisko miejsca zamieszkania w kilku dzielnicach. Nasi trenerzy pomagają w biegowych początkach, pokazując od razu jak unikać kontuzji. Problemy już na samym początku biegowej przygody mogą zniechęcić– wyjaśnia Ilona Fijałek z agencji ABK Grup, koordynatorka projektu.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni, podczas treningów panie stają się dla siebie grupą wsparcia i wzajemnie motywują się do ćwiczeń. – Grupa złożona tylko z kobiet pozwala czuć się swobodnie. Panie nie muszą się krępować. Jest to duży plus zajęć. Uczestniczki czasami zapraszają jednak swoich partnerów lub dzieci.

– Program zajęć też staramy się dopasowywać do uczestniczek. Zaczynamy oczywiście od poziomu początkującego. Z biegiem czasu grupa staje się coraz bardzie zaawansowana a treningi coraz bardziej wymagające. Również dzięki temu panie zachowują się naturalnie, jedna motywuje drugą, przekonuje, ze można biegać w każdym wieku, dla zabawy, bo wcale nie trzeba startować w maratonach. Nam zależy na tym, by pokazać podstawy i zarazić ludzi zabawą w bieganie– przekonuje Ilona Fijałek.  

Pierwszy trening z cyklu WomensRun odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 10:00.  Zbiórka przy Hali sportowej „Koło” (ul. Obozowa 60). Istnieje możliwość skorzystania z szatni. Trening poprowadzi Dariusz Wieczorek, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie (2:17:04 w 1999 roku i 2:21:10 w 2000). Na przełomie maja i kwietnia treningi ruszą też na Ursynowie.

Organizatorzy chcieliby, żeby w przyszłości treningi zagościły w innych miastach Polski
– Póki co ograniczają nas kwestie finansowe. Staramy się pozyskiwać partnerów i sponsorów, którzy wsparliby nas w poszerzeniu tego projektu o kolejne miasta. Myślę jednak, że jest to kwestia czasu– dodaje Ilona Fijałek.

Sezon treningów w grupach zwieńczy V Bieg Główny Womens Run Wola, który odbędzie się na przełomie października i listopada. 

Organizator
Zapisy e-mail

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce