Wrocław: Stadion Miejski już otwarty na biegaczy

 

Wrocław: Stadion Miejski już otwarty na biegaczy


Opublikowane w pt., 16/05/2014 - 12:57

Młodzieżowe Centrum Sportu wychodzi do biegaczy z nową inicjatywą i uruchamia we Wrocławiu kolejne miejsce, gdzie można pobiegać w grupie. I to pod opieką trenera.

Już 24 maja chętni będą mogli pobiegać z trenerem MCS-u Adrianem Danilewiczem na trasach tuż obok stadionu. Zbiórka o godz. 16.00 przy wejściu na Stadion Miejski od strony ul. Królewieckiej.

– Do tej pory ruch biegowy rozwijał się na Stadionie Olimpijskim, czyli tam, gdzie bije serce wrocławskiego maratonu, i gdzie trenuje drużyna "I Ty możesz zostać maratończykiem". Teraz chcielibyśmy stworzyć drugi „front biegowy” i utworzyć nową grupę, która będzie trenowała na Stadionie Miejskim. Z własnego doświadczenia wiem, że w grupie biega się dużo sympatyczniej niż samemu. Dlatego gorąco namawiam do wspólnego biegania – mówi Wojciech Gęstwa, zastępca dyrektora Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Zajęcia z trenerem będą prowadzone w soboty do końca czerwca o godz. 16.00. Wyjątek stanowi sobota, 14 czerwca, kiedy to we Wrocławiu odbędzie się 2. Nocny Wrocław Półmaraton. Udział w treningach jest bezpłatny.

Zajęcia z trenerem są częścią programu „Cały Wrocław Biega”, którego celem jest popularyzacja biegania w stolicy Dolnego Śląska.

mat. pras.

fot: Łukasz Czyżykowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce