Zacznij trening do 36. PZU Maratonu Warszawskiego… od jutra

 

Zacznij trening do 36. PZU Maratonu Warszawskiego… od jutra


Opublikowane w pt., 20/06/2014 - 11:05

W środku długiego weekendu wypada właśnie studniówka 36. PZU Maratonu Warszawskiego. To dobra okazja, żeby zacząć przygotowania do tej lubianej, a właściwie najbardziej popularnej imprezy w Polce.

Polski triumf w 35. PZU Maratonie Warszawskim

Głosami czytelników Przeglądu Sportowego (i nie tylko) zeszłoroczna edycja została uznana „Masową Imprezą roku 2013”. Ukończyło go w wówczas ponad 8500 osób.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie ich znacznie więcej, a maraton przesunie się wyżej w rankingu największych maratonów w Europie. Na razie zajmuje w nim 14. pozycję, ale jeśli linię mety przekroczy 10 000 biegaczy, to jest szansa pokonania kolejnych 2-3 maratonów.

Z myślą o biegaczach, którzy jeszcze się wahają lub nie zaczęli jeszcze przygotowań, organizatorzy przygotowali plany treningowe na całe 100 dni, a wielu biegaczom na pewno spodoba się fakt, że ich realizację można zacząć „od jutra”.

Obie wersje zaproponowanego treningu otwiera dzień zerowy, przeznaczony na odpoczynek lub na przeczytanie poradnika treningowego. Treningi są kompletne. Przewidują rozwój siły biegowej, czas na zabawy biegowe i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wszystko po to, żeby jak najwięcej osób dobiegło do mety.

36. PZU Maraton Warszawski oprócz głównego biegu przewiduje również Bieg na Piątkę, maraton na rolkach i wyścig kolarzy ręcznych. Kibicom również nie zabraknie atrakcji artystycznych i emocji sportowych.

Przypominamy, że na Maraton Warszawski znajduje się również na liście 171 imprez biegowych nominowanych przez naszych czytelników do Biegowego Wydarzenia Roku. Głosowanie trwa.

Strona imprezy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce