City Trail: Tysiąc biegaczy w drugi weekend [ZDJĘCIA]

  • Biegająca Polska i Świat

W weekend 18-19 października trzy miasta – Olsztyn, Trójmiasto i Szczecin zainaugurowały nowy sezon Grand Prix CITY TRAIL. W każdym z nich ustanowiono nowy rekord frekwencji! W sumie w trzech biegach wystartowało ponad 1000 osób!

Zacznijmy od Olsztyna. Linię mety przekroczyło 388 osób, co jest 40-procentowym wzrostem frekwencji w porównaniu z poprzednią edycją. Zwycięzca biegu – Artur Olejarz został nowym rekordzistą trasy nad Jeziorem Długim. Czas Artura - 15:37 jest aż o 44 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu Wojciecha Kopcia! Artur to świetny biegacz przełajowy, dwukrotny medalista MP oraz dwukrotny reprezentant Polski podczas przełajowych mistrzostw Europy (jako junior w 2007 i jako młodzieżowiec w 2009).

– Biegło mi się naprawdę dobrze, miałem dzisiaj „biegowy luz” i myślę, że jakbym miał się z kim ścigać od początku do końca, można by jeszcze sporo urwać z tego wyniku – powiedział na mecie powracający do biegania po długiej kontuzji zawodnik. Wśród kobiet, z czasem 18:46 zwyciężyła Monika Jackiewicz, druga zawodniczka poprzedniej edycji.

W Gdańsku, który jest współgospodarzem cyklu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w biegu głównym wzięło udział 295 zawodników. Zwycięzcą został Oskar Przysiężny. Jego czas na mecie to 17:03. Wśród kobiet, z wynikiem 21:15 wygrała Martyna Warda, najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji w Trójmieście. Oczywiście rywalizacja najlepszych jest ważna, ale niemniej istotne są osoby, które nie walczą z innymi, ale biegają dla własnej satysfakcji.

– Moja biegowa pasja rozpoczęła się niedawno, zawody CITY TRAIL to mój trzeci start w życiu. Już po tak krótkim czasie mogę śmiało powiedzieć, że wolę leśne tereny niż asfalt, choć tutaj w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym są one bardzo wymagające. Pierwsze kilometry trasy są pod górę, więc towarzyszyła mi myśl: „Co ja tutaj robię, zamiast spokojnie wypić kawę w niedzielę, człowiek biegnie…”. Ale potem zaczyna się przypływ endorfin, poczucie ogromnego szczęścia – raz że wysiłek, dwa - świetne tereny, a jak już się widzi metę jest po prostu super – powiedziała na mecie jedna z uczestniczek – Magda.

W Puszczy Bukowej w Szczecinie bieg ukończyło 339 osób. Podobnie, jak rok temu w pierwszych zawodach wygrał Krzysztof Pokrzywiński. Jego wynik to 18:31.

– Trasa bardzo mi się podoba. Dobrze, że odbywają się tutaj takie biegi – podkreślił Krzysztof. – Znów udało mi się zaskoczyć młodszych, ale wiem, że następnym razem będą już bardziej przygotowani – dodał skromnie. Nie ma jednak co ukrywać, że Krzysztof Pokrzywiński to zawodnik startujący w kategorii M50, który regularnie wygrywa z młodszymi od siebie biegaczami! Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się zwyciężczyni poprzedniej edycji - Paulina Grzegórzek (21:03).

Tradycyjnie przez biegiem głównym na dystansie 5 km odbyły się zawody dzieci i młodzieży w pięciu kategoriach wiekowych. I tutaj także było rekordowo! Łącznie we wszystkich miastach w cyklu CITY TRAIL Junior pobiegło ponad 300 młodych sportowców!

Kolejne zawody Grand Prix CITY TRAIL odbędą się w Poznaniu (25 października) oraz w Bydgoszczy (26 października). Oba biegi zapowiadają się bardzo ciekawie – na liście startowej w Poznaniu jest już ponad 1000 osób, w Bydgoszczy – ponad 400, a zapisy nadal trwają!

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km. Są kierowane zarówno do zawodników na co dzień trenujących, biegających rekreacyjnie, jak i zupełnie początkujących. W ramach cyklu odbywają się też biegi dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior na dystansach od 300 metrów do 3 km. Miasta uczestniczące w Grand Prix CITY TRAIL to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL) Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Fot. citytrail.pl, Piotr Krawczuk

Galeria

PARTNERZY 2025

PARTNERZY MEDIALNI 2025