To oni zagrają na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego

  • Festiwal biegowy

Nazwa zobowiązuje! Na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego pojawią się kolejne znakomitości estrady. Część artystów wraca do Krynicy, bo tak bardzo spodobała im się atmosfera biegowego święta! 

Magda Navarette i Caravana Band

Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną. Taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, czeska Orkiestra Dęta, międzynarodowy skład wybitnych muzyków. Niesamowita energia i kunszt muzyczny! Powalająca mieszanka hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty! Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal “uliczną” energią. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii – producentem zespołu został sam Ale Siqueira – 5-krotny zdobywca grammy latino.

DrymbaDaDzyga 

To ukraińska grupa łącząca w swojej muzyce rodzimy folk z punk rockiem, ska i funkiem. Zespół powstał W 2006 roku w Kijowie jako inicjatywa mająca na celu stworzenie etno -rockowego zespołu, który będzie brzmiał wyjątkowo, właśnie dzięki nieoczywistym połączeniom muzycznych stylów. O trafności muzycznych wyborów DrymbaDaDzygi świadczy niesłabnąca popularność i uznanie krytyków, którzy nazywają grupę „ukriańską Garmaną” i stawiają w jednym rzędzie z ukraińską gwiazdą Haydamaky. Często grają w Polsce, gdzie zdążyli zdobyć sobie całą rzeszę fanów, co potwierdza występ na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych festiwali muzycznych odbywających się w Polsce. Grali również na wielu innych polskich imprezach, jak chociażby na Spotkaniu Filmowym w Czeremsze, Reggae Pikniku Chocianów, Letniej Akademii Filmowej.

Freeborn Brothers

Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Zespół istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał trzy płyty: „Two Men Orchestra” (2013), „Gypsy Hobo Trash Grass” (2014) oraz „Theatro Ridiculous” (2016). Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in.: Mighty Sounds Czad Festival, czy Muddy Roots Festival. Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie „Must be the Music”, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku.

Kruca Banda 

Kapela założona w 2013 roku przez młodych pełnych pasji ludzi dla których dzielenie się muzyką jest największą radością. Zabawa folkowymi dźwiękami i żywioł sceniczny sprawiają, że na ich koncertach nigdy nie jest nudno. Kruca Banda występuje w strojach Lachów Sądeckich, co poza muzycznym nawiązaniem do tradycji czyni z zespołu wspaniałą wizytówkę regionu.

Zespół Monk 

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”. Monk powstał w 1995 roku. Słynie z tego, że członkowie grupy w ogóle nie używają instrumentów. Ich dźwięki potrafią genialnie imitować głosami. W swoim dorobku mają występy między innymi z Mietkiem Szcześniakiem, Ewą Urygą, Beatą Bednarz czy Markiem Traczem. Grupa brała udział i osiągała sukcesy na wielu festiwalach i przeglądach. Muzycy koncertowali m.in. na Łotwie, Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Anglii, a nawet Stanach Zjednoczonych. Zespół mimo dużego doświadczenia ma na koncie tylko jedną płytę, którą nagrał dopiero po 20 latach działalności.

No Brothers 

Zespół rockowy No Brothers powstał w 2014 roku w Nowym Sączu z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika. Wokalistką została Bożena Górecka-Tokarczyk a skład uzupełnili: Paweł Stec – gitara basowa i Adam Leśniak – perkusja, których potem zastąpili Natalia Jawor i Marcin Kmak. 
No Brothers to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty. Zespół wykonuje również utwory innych artystów rockowych.

Górale Łąccy 

Zespół powstał jesienią 1933 r., jako grupa ludzi z programem artystycznym, na który składały się pieśni, muzyka i tańce ludowe tutejszego regionu. Jego założycielką i pierwszym kierownikiem, aż do wybuchu II wojny, była Maria Chwalibóg - miejscowa nauczycielka Zespół prezentuje tutejsze żywiołowe tańce, piękny śpiew z towarzyszeniem kapeli góralskiej, a także barwny strój górali białych. Obecnie kierownikiem zespołu jest Łukasz Ukleja. Zespół rokrocznie uświetnia wiele imprez na terenie kraju i poza jego granicami.

Koncerty będą się odbywać na Dużej Scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego. Są bezpłatne i otwarte dla szerokiej publiczności. Zapraszamy! 

Szczegółowy program koncertów - NIEBAWEM.

Fundacja "Festiwal Biegów"