„Uwolnij siłę”. Koszęcińska Dycha po raz trzeci

  • Biegająca Polska i Świat

Pierwsza edycja biegu, która odbyła się w 2017 roku wypełniła limit 200 uczestników. Rok później organizatorzy zwiększyli pulę pakietów do 300, a te znów rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Jak będzie w tym roku?

Organizatorzy zapowiedzieli kolejne poszerzenie limitu uczestników, tym razem do 350 biegaczy. – Na chwilę obecna wydaje nam się to już maksimum z względów logistycznych, bo chciemy utrzymać kameralny charakter imprezy – wyjaśnia Marek Grund, Ambasador Festiwalu Biegów, dyrektor Koszęcińskiej Dychy.

„Uwolnij siłę” – właśnie takie hasło będzie towarzyszyć imprezie w tym roku.

– Chciałbym znów trochę zaskoczyć biegaczy. Chciałbym pokazać, że w Koszęcinie można się jeszcze bardziej zmęczyć. Zatem możecie liczyć na kolejny „bonus” na trasie. Stare oczywiście pozostają – uśmiecha się Grund.

– Chce zaskoczyć biegaczy również kolejnym pięknym medalem, który w tym roku będzie posiadał zimowy motyw. W pakiecie startowym znajdzie się techniczna koszulka dla wszystkich. Nie będę zdradzał wszystkich szczegółów, ale jedno jest pewne. SIŁY nie zabraknie – zapewnia organizator.

– Jak zawsze dla biegaczy dostępne będzie całe zaplecze GOSiR-u, czyli wszystko co potrzebne. Szatnie, łazienki, depozyt oraz parkingi. Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku GOSiR-u. Tam również po biegu odbędzie się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy.

– Na mecie każdy z zawodników otrzyma przepiękny pamiątkowy medal oraz będzie mógł zjeść ciepły posiłek. Również tak jak w poprzednich latach nieodpłatnie będą serwowane ciepła kawa i herbata.

– Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe oraz trofea sportowe – wylicza Marek Grund.

W organizację biegu włącza się Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów, Gmina Koszęcin, a także Nadleśnictwo Koszęcin, po którego terenie prowadzi trasa biegu.

– Trasa będzie taka sama jak w ubiegłych edycjach. Oczywiście nie zapominajmy o nowym „bonusie”. Na trasie leśne ścieżki, mostki, górki, nierówny teren. Jak zawsze jest szansa na śnieg, ze względu na zimowy termin – wskazuje nasz rozmówca.

Szczegóły imprezy:

  • Start 30 Listopad 2019, Koszęcin, ul Sportowa 1, przy bramie wejściowej na teren GOSiRu
  • Biuro zawodów: czynne od 9:30
  • Start biegu: godzina 12:00
  • Dekoracja i zakończenie: około godziny 14:30
  • Limit uczestników 350 osób
  • Fanpage imprezy: TUTAJ
  • Zapisy: TUTAJ

FestiwalBiegow.pl objął patronat medialny nad imprezą.

red.