10 000 zł za 10 000 metrów

 

10 000 zł za 10 000 metrów


Opublikowane w wt., 29/07/2014 - 16:37

Tak w skrócie można by opisać Bieg Sądeczan, który 10 sierpnia odbędzie się w Starym Sączu. O wysokie nagrody pieniężne zawalczą panie i panowie w kat. open a także 4-osobowe drużyny, których członkowie pokonają po 2,5 km. Bieg organizuje Fundacja Sądecka oraz portal i miesięcznik Sądeczanin.

Start, meta i biuro zawodów zlokalizowane będą na terenie Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Sama trasa poprowadzi w kierunku Starego Sącza, obok Klasztoru Klarysek i przez Rynek. Biegacze dotrą też do drogi nr 87, by biegnącym równolegle szlakiem rowerowym wbiec na drugą pętle wokół miejsca pielgrzymkowego.

– Trasa jest lekko pofałdowana, a nawierzchnia urozmaicona, z asfaltem, kostką brukową i trawą. Biegowa ścieżka w kilku miejscach wyraźnie prowadzi w górę, ale nie obawiałbym się podbiegów, bo różnica między najwyższym a najniższym punktem na trasie to zaledwie ok. 50m – wyjaśnia Grzegorz Piechotka z Fundacji Sądeckiej. Dodaje, że wystrzał startera padnie o godz. 15:30.

Bieg Sądeczan będzie miał formułę otwartą - dolną granicą wieku uczestnika będzie 18 lat. Na najlepszych biegaczy i drużyny biegowe czekają wysokie nagrody pieniężne, których wysokość poznamy niebawem. Łączna pula nagród pieniężnych w biegu to 10 000 zł.

Wyniki biegu zostaną zaliczone do cyklu Grand Prix Małopolski.

Nasz portal został patronem medialnym Biegu Sądeczan. Wkrótce szczegółowe informacje o wydarzeniu.

GR

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce