2. Sobótczańska Dziesiątka z rekordami

 

2. Sobótczańska Dziesiątka z rekordami


Opublikowane w pon., 22/09/2014 - 12:28

Ponad 600 zawodniczek i zawodników pobiegło w sobotę na 10 km w Sobótce. To nowy rekord frekwencji imprezy, ale nie jedyny – padły też rekordy trasy. Oryginalny występ zaliczył Adam Kszczot.

Sukces. To słowo odmieniane jest na wszystkie przypadki w Sobótce. Organizatorzy podkreślają, że impreza znalazła swoje miejsce w kalendarzu i mimo mnogości biegowych wydarzeń w weekend w regionie, była większa niż ubiegłoroczna (do mety dotarło o 86 osób więcej niż w premierowej edycji imprezy, dokładnie 577 osób).

Padły też nowe rekordy trasy – wśród panów bezkonkurencyjny był Bartłomiej Stajniak z Namysłowa. Czas, który osiągnął – 33:50, był o minutę i 1 sekundę lepszy od ubiegłorocznego. Najszybsza kobieta – Halina Szczęsna-Radzikowska z Sobótki, poprawiła rekord trasy, a przy okazji swój wynik, o 11 sekund.

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Wyniki z pewnością byłoby jeszce lepsze, gdyby z rywalizacji nie musiał wycofać się mistrz Europy na 800m Adam Kszczot. Gość honorowy imprezy pokonał tylko kilkadziesiąt metrów, bo szybko musiał wracać do Warszawy na wezwanie sponsora. Pożegnał się z biegaczami przekazując... swoje buty. Te były nagrodą w konkursie dla uczestników biegu, w którym pytano m.in. o liczbę olimpijczyków, którzy odcisnęli swoje stopy w Alei Sław Biegania w Sobótce (Wanda Panfil, Adam Kszczot, Bogusław Mamiński, Waldemar Cierpiński, Jan Huruk, Jerzy Skarżyński i Henryk Szost)

Ze swojej roli Adam Kszczot wywiązał się znakomicie, spotykając się również z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Adama Kszczota do Sobótki zaprosił, i zorganizował całą imprezę, Klub Biegacza Sobótka. Klub organizuje tu także Półmaratonem Ślężański i Ślężańskie Biegi Młodzieżowe. Program biegowy KBS na 2015 rok obejmuje jeszcze 1. Górski Półmaraton Ślężański. To nowa propozycja, 4 października do pokonania będzie trasa długości 21,8 km i przewyżeniu 950m. Szczegóły imprezy niebawem.

3. Sobótczańska Dziesiątka już za rok. Jak zapowiadają organizatorzy, znów z atrakcyjnymi pakietami i gwiazdami w stawce.

red. / źródło: maratonypolskie.pl

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce