22. Bieg Kociewski: Medale od samej Moniki Pyrek

 

22. Bieg Kociewski: Medale od samej Moniki Pyrek


Opublikowane w pon., 07/10/2013 - 15:47

22. Bieg Kociewski to w Starogardzie Gdańskim duże wydarzenie sportowe. Sobotni bieg główny na dystansie 10 km oraz zawody towarzyszące dla dzieci należą do ważnych punktów w życiu miasta. W tym roku ranga imprezy była jeszcze większa, bo medale zwycięzcom wręczała Monika Pyrek – medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce. Wśród biegaczy najlepsi okazali się Kenijczycy.

- Naszą imprezę rozpoczynaliśmy półmaratonem. Inicjatorem całej akcji był Janusz Nowak, trener lekkiej atletyki w klubie „Agro Kociewie”. W pierwszej edycji wystartowało ok. 20 zawodników. W każdym razie była to frekwencja niezadowalająca. Dlatego postanowiliśmy organizować bieg na 10 km  - mówi Maria Malinowska, dyrektor biegu. Taktyka okazała się na tyle skuteczna, że tym razem w biegu głównym wzięło udział 386 osób, a łącznie z dziećmi, które startowały w konkurencjach towarzyszących,  frekwencja wyniosła ponad tysiąc osób.

Trasa w całości prowadziła po centrum Starogardu Gdańskiego. Start i Meta znajdowały się na rynku. Biegacze mieli do pokonania trzy pętle. Najszybciej z tym dystansem poradzili sobie Kenijczycy Joshua Maingimunywoki, który o prawie dwadzieścia sekund wyprzedził swojego rodaka Joela Kosgela Komena. Trzeci był Polak Piotr Drawal, który stoczył zacięty pojedynek z Markiem Kowalskim. Obaj osiągnęli jednak bardzo dobre czasy. Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Brzezińska, druga była Kamila Pobłocka, a trzecia Martyna Warda.

Po sukcesie zawodów organizatorzy myślą już o kolejnej edycji. - Już przed 22. edycją biegu składałam wnioski ws. kolejnej edycji – mówi organizatorka biegu. -  Będziemy chcieli poszerzyć naszą ofertę o bieg na 5 km, żeby osoby które dopiero próbują przygody z bieganiem, miały też szansę wystartować. W tym miesiącu zaczynamy pozyskiwać środki, bo to jest największe wyzwanie - dodaje Maria Malinowska.

Uczestnicy kończący bieg otrzymali medal. Na wszystkich czekała także tradycyjna kuchnia kociewska, która pomogła uzupełnić węglowodany.   

Wyniki:  

Klasyfikacja mężczyzn:
1. MAINGIMUNYWOKI Joshua KEN 0:29:37
2. KOMEN Kosgel Joel KEN 0:29:57
3.DRWAL Piotr POL 0:30:31

Klasyfikacja kobiet :
1.BRZEZIŃSKA Aleksandra 0:35:27
2.POBŁOCKA Kamila 0:36:57
3.WARDA Martyna 0:37:56

RZ

Fot. Materiały organizatora/ www.osir.com.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce