2nd Wizz Air Katowice Half Marathon od kuchni. "Obiecujemy doskonałą imprezę" [KONKURS]


Opublikowane w wt., 05/03/2019 - 08:38

Wiosną ubiegłego roku gruchnęła wiadomość: w stolicy Śląska odbędzie się pierwsza w Polsce edycja biegu pod flagą linii lotniczych Wizz Air. W czerwcu na ulice miasta wybiegły 3 tysiące zawodników. Wizz Air Katowice Halfmarathon odniósł sukces już w pierwszej edycji i na stałe wpisał się do biegowego kalendarza. Jak udało się nawiązać współpracę i w tak krótkim czasie przygotować dużą imprezę? Co czeka uczestników w drugiej odsłonie? Jedno jest pewne: nie zabraknie wspaniałej atmosfery oraz bogatych pakietów startowych. O reszcie niespodzianek i kulisach organizacji wydarzenia opowiedziała nam Ewelina Puchała.

Wiz Air Katowice Halfmarathon był pierwszym biegiem pod egidą linii lotniczych w kraju, dołączył do grona imprez w europejskich miastach. Jak udało się zorganizować taką imprezę akurat w Katowicach? Na jakie trudności natrafiliście?

Ewelina Puchała: Katowice mają sporo do zaoferowania, zarówno Polsce, jak i całej Europie. Wystarczyło przekonać o tym przedstawicieli Wizz Air. W pierwszej edycji na pewno na naszą niekorzyść działał krótki czas, jaki mieliśmy na organizację wydarzenia: 5 kwietnia ubiegłego roku na konferencji prasowej ogłaszaliśmy nawiązanie współpracy miedzy Fundacją Cała Naprzód, Wizz Air'em i Miastem Katowice a już 10 czerwca 3 tysiące uczestników biegło z nami przez serce Śląska.

Sami sporo biegacie, startujecie w biegach na całym świecie. Jak to osobiste doświadczenie przenosi się na organizację dużej imprezy?

Biegamy w różnych miejscach nie tylko po to, by zebrać medale czy kilometry, ale również, by porównać i „podpatrzeć” organizację, czerpać wiedzę od doświadczonych organizatorów, szukać jak najlepszych rozwiązań. Sami również mamy doświadczenie w organizacji biegów ulicznych, innych imprez sportowych oraz kulturalnych. Mam nadzieję, że to nam pozwoli zrobić imprezę na wysokim poziomie, z której będą zadowoleni zarówno nasi partnerzy i sponsorzy, ale przede wszystkim biegacze.

Pierwsza edycja za Wami. Oceniona pozytywnie, ale zawsze - jak to po debiucie - można coś poprawić. Czego nauczyła Was pierwsza odsłona imprezy?

Nie wszystkie opinie były pozytywne. Jednak wszystkie czytamy, zbieramy i wyciągamy wnioski. Wiemy już, co było nie tak i na te rzeczy będziemy zwracać największą uwagę przy drugiej edycji. Obiecujemy uczestnikom, że na pewno nie zabraknie medali, wszyscy zostaną nagrodzeni na linii mety. Biegacze są wymagającymi klientami, z drugiej strony potrafią być tez wyrozumiali, dlatego serdecznie zapraszamy, obiecując doskonałą imprezę!

Jakie zmiany czekają uczestników drugiej edycji?

Zmieniamy godzinę biegu na wcześniejszą, by jak najszybciej uciec przed czerwcowym upałem. Zrezygnowaliśmy również z mnogości dystansów, stawiając na te najbardziej oblegane: 21 km oraz 10 km. Oba będą atestowane, ciekawe, prezentujące Katowice tym, którzy je znają i kochają oraz tym, którzy chcą je dopiero poznać. Tym, którzy nie czują się na siłach pobiec 10 km, polecamy zebrać jeszcze dwójkę przyjaciół i wziąć udział w sztafecie na dystansie 3 x ok. 7 km. Trasa będzie się nieco różniła od zeszłorocznej, jesteśmy w trakcie ustaleń z policją oraz Miastem Katowice. Mamy nadzieję, że w marcu przedstawimy ją biegaczom. W trakcie biegu pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi, ale na pewno możemy obiecać brak „morderczego” podbiegu na koniec (ul. Korfantego).

Tym razem mniejszy wybór dystansów. Z czego to wynika?

Im więcej dystansów, tym trudniej pogodzić starty oraz finisze, dopilnować bezpieczeństwa i odpowiedniej oprawy. Zdecydowaliśmy się ograniczyć mnogość dystansów na rzecz sprawniejszej organizacji. Oprócz tych ogłoszonych do tej pory na pewno wystartuje jeszcze bieg dla dzieci – chcemy, żeby podczas wydarzenia znów dobrze bawiły się całe rodziny.

Będzie o co walczyć? Pula nagród z ubiegłego roku utrzyma się czy zmieni?

Na pewno będzie o co walczyć! Pula nagród utrzyma się na poziomie z zeszłej edycji, ale ze względu na ograniczenie liczby dystansów zwycięscy uczestnicy wyjdą na tym korzystniej – w przeliczeniu na biegacza nagrody będą wyższe. Poza tym, pamiętając o tym, że biegniemy przez serce Śląska, ponownie nagrodzimy najszybszych obywateli Katowic.

A limit uczestników? 

W zeszłym roku było prawie 3000 wszystkich uczestników, teraz mamy nadzieję, że tylu będzie półmaratończyków. Do tego sztafety i uczestnicy biegnący na 10 km. Szykujemy się na 3000-5000 zawodników.

Na listach startowych pojawiły się już jakieś znane nazwiska? 

Myślę, że Ci najszybsi wciąż czekają, między innymi na ogłoszenie trasy czy wysokości nagród. Mam nadzieje, że pojawią się obrońcy tytułów z zeszłego roku, żeby znowu powalczyć o miejsca na podium. Na pewno będzie z nami ubiegłoroczny najszybszy Katowiczanin Paweł Szymański.

2nd Wizz Air Katowice Half Marathon w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM

fot. Tomasz Ziajski


Z okazji Dnia Kobiet organizatorzy 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon przygotowali konkurs dla biegaczek. Szczegóły w poniższym wpisie:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce