8. Półmaraton Rzeszowski z klasyfikacją Polaków

 

8. Półmaraton Rzeszowski z klasyfikacją Polaków


Opublikowane w śr., 07/01/2015 - 09:21

Ruszyły zapisy do ósmej edycji rzeszowskiej połówki. Nowością w biegu zaplanowanym na 12 kwietnia będą klasyfikacja Najlepszy Polak / Polka oraz rywalizacja sztafet.

Nowa klasyfikacja to odpowiedź organizatorów na toczącą się dyskusję dotyczącą udziału i zwycięstw Afrykanów i biegaczy zza wschodniej granicy w polskich biegach ulicznych. O nagrody będzie można rywalizować także w klasyfikacjach wiekowych i studenckiej. Wyłonieni zostaną także najlepsza rzeszowianka i rzeszowianin.

Nowa forma rywalizacji to zaś reakcja na rosnącą liczbę biegaczy - amatorów i forma zachęty do rywalizacji na dłuższych dystansach. Półmaratońskie drużyny w Rzeszowie składać się będą z 4 kobiet lub 4 mężczyzn, a pokonywane odcinki liczyć będą po 5 km (3 osoby) i 6 km (jedna osoba). Tu ciekawostka, drużyny mieszane klasyfikowane będą w kategorii mężczyzn.

Trasa ponownie posiadać będzie atest PZLA. Nie znamy jeszcze jej dokładnego przebiegu, ale wszystko wskazuje na to, że się ona nie zmieni. Znów będzie równo i płasko, a zawodnicy przebiegną m.in. Mostem Zamkowym (u stóp Pałacu Lubomirskich), ul. Hetmańską obok Stadionu ZKS Stal, Szopena, a także bulwary.

W pakiecie startowym imprezy znajdzie się m.in. pamiątkowa koszulka, przy czym prawo wyboru rozmiaru będą mieli tylko Ci zawodnicy, którzy zapiszą się na start i opłacą wpisowe w terminie do 20 marca. Aktualne stawki to 40 zł w rywalizacji indywidualnej oraz 150 zł w drużynowej.

Wyróżnikiem rzeszowskiej imprezy znów są wysokie nagrody finansowe. Zwycięzcy kategorii open zainkasują po 3 000 zł, najlepsza drużyna – 1 200 zł.

W ubiegłym roku w Rzeszowie pobiegło 851 osób. Triumfowali Taras Salo i Tatiana Hołowczenko.

8. Półmaraton Rzeszowski wystartuje w południe 12 kwietnia. Organizatorzy przygotowali 1000 pakietów startowych. Zmagania poprzedzą tradycyjnie biegi dzieci i młodzieży.

8. Półmaraton Rzeszowski w naszym KALENDARZU IMPREZ.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce