9. Bieg Ursynowa: Sprawdź swoją szybkość biegaczu

 

9. Bieg Ursynowa: Sprawdź swoją szybkość biegaczu


Opublikowane w wt., 12/05/2015 - 14:05

Dziś, tj. 13 maja, dokładnie o godz. 13:13 ruszą zapisy do 9. edycji Biegu Ursynowa - Ruch Po zdrowie. W ramach zawodów rozegrane zostaną 4. Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym Mężczyzn na 5 km. Organizatorzy przygotowali nową trasę i - ponownie - 2 500 pakietów startowych.

Chociaż przez Ursynów prowadzą trasy stołecznych maratonów, to szybki bieg na „piątkę” wyszedł ze swoją popularnością daleko po za rogatki dzielnicy, doskonale ją promując. Od lat przyjeżdżają tu czołowi zawodnicy, by sprawdzić się w prawdopodobnie najszybszym biegu ulicznym na 5 km w Polsce.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza jest także doskonałą promocją biegania wśród początkujących biegaczy, którzy mogą zmierzyć się z krótkim dystansem.

– Liczba osób startujących na Ursynowie z roku na rok wzrasta. W ubiegłym roku wystartowało ponad 1800 osób, dla porównania - w 2009 roku było to 490. Cieszy Nas widok osób startujących w kraju w naszych koszulkach lub tez biegających zupełnie rekreacyjnie, gdzieś w lesie – mówi Zenon Dagiel, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów.

W tym roku na Ursynowie czeka Nas zmiana trasy. Pobiegniemy m.in. al. Komisji Edukacji Narodowej w kierunku Ronda im. Krystyny Krahelskiej, gdzie nastąpi nawrót. Dalej ścieżka poprowadzi al. KEN do skrzyżowania z ul. Bartoka i Surowieckiego, gdzie zawrócimy do mety. Linia startu/mety znajdować się będą tradycyjnie przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

– Kończył się atest na poprzednią trasę i chcieliśmy coś zmienić. Obecny odcinek jest bardziej „wyprostowany”. Praktycznie cały czas biegnie się płaską i szybką al. KEN. Będzie można uzyskać dobre czasy i - być może - pobić rekord imprezy – mówi Zenon Dagiel.

– Póki co ze względów organizacyjnych limitu uczestników nie chcemy zwiększać – dodaje.

Przypomnijmy, że rok temu na Ursynowie zwyciężył Łukasz Parszczyński z czasem 13 minut i 51 sekund. To najlepszy czas  w historii polskich biegów. Wśród pań najlepsza była Iwona Lewandowska z wynikiem 15 minut i 54 sekundy. Oboje zdobyli złote medale MP.

9. Bieg Ursynowa wystartuje 13 czerwca. Regulamin i użyteczne linki znajdziecie niebawem w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce