Ambasadorska inauguracja Zimowego Grand Prix Łodzi

 

Ambasadorska inauguracja Zimowego Grand Prix Łodzi


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 09:09

W niedzielę Łódź dołączyła do 8 polskich miast, które goszczą w tym roku ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix City Trail. Impreza otworzyła także Zimowe Grand Prix Łodzi.

Start i metę biegu zlokalizowano na Stadionie Łodzianki, a pięciokilometrowa trasa prowadziła przez dwa sąsiadujące parki: 3 Maja i Baden-Powella. Swoje biegi w ramach City Trail Junior miały też dzieci i młodzież. Dodatkowo po konkurencjach biegowych w ZGP wystartowali „kijkowcy”.

Na mecie biegu głównego zameldowało się 349 osób. To duża liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę ujemną temperaturę w dniu startu. Chociaż byli i tacy, co biegali w koszulkach z krótkim rękawem i spodenkach.

Wśród uczestników wielu rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. Dystans pięciokilometrowy przyciąga, zwłaszcza tych, którzy chcą poczuć adrenalinę startową, a nie próbowali wcześniej zadebiutować na dłuższym dystansie.

W stawce nie zabrakło oczywiście i znanych biegaczy. Artura Kozłowskiego (MULKS MOS Sieradz) chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wygrał rywalizację w czasie 16:20. Wśród pań triumfowała tegoroczna zwyciężczyni Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Biegach Przełajowych Zuzanna Mokros (ŁÓDŻ RUNNING TEAM) z czasem 19:03. Gratulujemy!

Na trasie biegu walczyło aż trzech Ambasadorów Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Oprócz mojej osoby, jeszcze Bartek Grzegorczyk i Szymon Drab. Ambasadorki bieg – można by rzec.

Oprócz klasyfikacji OPEN i wiekowej w cyklu City Trail prowadzona jest również klasyfikacja drużynowa (cztery najlepsze wyniki czterech zawodników zgłoszonych pod jedną nazwą). Po biegu zaś kubek ciepłego napoju, batonik i jabłuszko i… do zobaczenia 14 grudnia na kolejnej edycji.

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce