Pożar zmienia trasę półmaratonu. Co z maratonem?

 

Pożar zmienia trasę półmaratonu. Co z maratonem?


Opublikowane w wt., 17/02/2015 - 15:36

Pożar, który w weekend objął Most Łazienkowski i wyłączenie tego obiektu z ruchu pasażerskiego w Warszawie, które było jego następstwem, będzie miało bezpośredni wpływ na przebieg imprez biegowych odbywających się w stolicy w pierwszej części 2015 roku. Warszawski Ratusz cofnął właśnie zgodę na przeprowadzenie trasy 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego na uzgodnionych wcześniej ulicach.

"W związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego na skutek pożaru możliwość przeprawy na prawobrzeżną stronę m.st. Warszawy dla uczestników indywidualnych oraz objazdy dla komunikacji zbiorowej zostały skierowane na Most Poniatowskiego. W związku z powyższym nie jest możliwe wyłączenie na potrzeby imprezy Mostu ks. J. Poniatowskiego oraz ulic w bezpośrednim położeniu obu wyżej wymienionych mostów"

W opublikowanym na stronie internetowym oświadczeniu zespołu Fundacji czytamy, że impreza odbędzie się w zaplanowanym terminie – 29 marca. Już na nowej trasie.

(…) Prosimy Was o chwilę cierpliwości, już niedługo przedstawimy Wam całkiem nową trasę 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Spośród wszystkich wyzwań, jakie spotkały nas w 10-letniej historii biegu, to z pewnością jest największe. Nie mamy jednak wątpliwości, że dzięki naszemu doświadczeniu sytuacja ta w żaden sposób nie wpłynie na jakość imprezy. Wręcz przeciwnie, wyzwania są zawsze mobilizujące”

- czytamy na stronie 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Co z innymi imprezami?

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce