Będzie 2. edycja Biegu ultra Granią Tatr. Najpierw zapisy, potem losowanie. I "stówa" dla TPN

 

Będzie 2. edycja Biegu ultra Granią Tatr. Najpierw zapisy, potem losowanie. I "stówa" dla TPN


Opublikowane w pt., 30/01/2015 - 19:44

Gdy trwały zapisy do pierwszej edycji Granią Tatr, ponad 237 miejsc rozeszło się w zaledwie 6 minut. Nie powinno to dziwić, bo ten bieg ma wszystko, by podobać się ultramaratończykom. Piękne widoki, magię Tatr, trudną techniczną trasę, niezwykłą atmosferę i perfekcyjną organizację.

- Muszę przyznać, że zapytań o możliwość zapisania się jest mnóstwo. Mało tego, nie dotyczą one jedynie najbliższej edycji. Są biegacze, którzy już dopytują o listę startujących za następne dwa lata - mówi Monika Strojny, współorganizator Granią Tatr.

Zainteresowanie udziałem zgłaszają też zawodnicy zagraniczni. Już można być pewnym, że miejsc nie wystarczy dla wszystkich chętnych, chociaż limit uczestników został powiększony. Na szczęście organizatorzy nie stawiają na szybkość zapisów.

- Zapisy nie będą się odbywały na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy. Potrwają ponad 48 godzin. Spośród osób zapisanych wylosujemy uczestników biegu. Myślę, że tydzień po zapisach, będzie już znana lista startowa. Ewentualne miejsca osób, które nie wniosą opłaty w terminie, zostaną przekazane biegaczom z listy rezerwowej - dodaje organizatorka, która jednocześnie przypomina, że na listę mogą się zapisać osoby posiadające 3 punkty zdobyte w biegach kwalifikacyjnych. Jednym z takich biegów był festiwalowy Bieg 7 Dolin.

Trasa pozostanie bez zmian. Rozpocznie się w Dolinie Chochołowskiej, a dalej poprowadzi przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów, Kasprowy, schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką. Natomiast meta prawdopodobnie zostanie zlokalizowana w innym miejscu niż w 2013 r. Biegacze będą mieli 17 godzin na pokonanie 71 km i +5000/-4900m przewyższeń. Zwycięzca poprzedniej edycji Przemysław Sobczyk potrzebował na to zaledwie 9 godzin, 9 minut, 29 sekund.

Zapisy do tegorocznej rozpoczną się 13 lutego. Wpisowe wynosi 350zł, z czego 100zł przeznaczone jest na opłatę dla TPN.

- Rozmawiając z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, wiedzieliśmy, że dostaniemy zgodę na przeprowadzenie imprezy. Nie wiedzieliśmy tylko, na jakich warunkach. Niestety opłata za wykorzystanie terenu parku wzrosła, ale te środki będą przeznaczone na jakiś program związany z ochroną środowiska. W tym punkcie nie było większych możliwości negocjacji - wyjaśnia organizatorka.

Wspólny start biegu nastąpi 15.08 o g. 4:00 z Doliny Chochołowskiej.

2. Bieg Granią Tatr zaplanowano na 15 sierpnia. Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

fot. Archiwum / Piotr Dymus

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce