„Bieganie lepsze od gry komputerowej”. W sobotę biegaj i maszeruj w Starej Łubiance

 

„Bieganie lepsze od gry komputerowej”. W sobotę biegaj i maszeruj w Starej Łubiance


Opublikowane w pt., 01/08/2014 - 15:24

Organizatorzy Biegu i Marszu Trzeźwości w Starej Łubiance k. Piły chcą sprawić, by młodzi ludzie, dotknięci alkoholizmem, zobaczyli alternatywę w sporcie. Symbolem imprezy, zaplanowanej na najbliższą sobotę, jest krokus.

Inicjatorzy imprezy chcą pokazać chorym, że można żyć w inny sposób. Naszej imprezie to głębsze przesłanie, a nie tylko rywalizacja sportowa. W dzisiejszych czasach wielkim problemem, zwłaszcza dla młodzieży, są uzależnienia. I nie chodzi tylko o alkohol, narkotyki czy dopalacze. Jest także dużo zagrożeń cywilizacyjnych. Chcemy też zwrócić uwagę dorosłych na to w co bawią się ich dzieci, spędzając czas przed komputerem – opowiada Piotr Drożdż ze Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo, współorganizator biegu.

– Chcemy pokazać alternatywę, chcemy pokazać, że można spędzić ciekawie czas, na dworze. Przekraczając linię mety uczestnicy poczują taką euforię, że nie będzie można jej zestawić choćby z grą komputerową – zapewnia.

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Jak do tej pory chęć startu zgłosiło prawie 200 osób. Będzie można też rejestrować się w dniu biegu. Duża liczba uczestników nas nie zaskoczyła, bo nasze biegi zawsze stoją na wysokim poziomie. Nie przesadzam, bo w tegorocznym Biegu Papieskim wystartowało ponad 300 osób. Teraz też byliśmy przygotowani na taką liczbę, ale zweryfikowaliśmy plany, bo mamy czas urlopów i wyjazdów. Frekwencja i tak dopisuje. Myślę, że ludzie chcą wyrazić swoją aprobatę dla tego co robimy. Tym bardziej, że takiego biegu nie ma chyba w całej Wielkopolsce – wskazuje Piotr Drożdż.

Trasa biegu i marszy w Starej Łubiance liczyć będzie 5,5 km. – Trasa jest trudna technicznie, ponieważ prowadzi przez obszary leśne. Jesienią udamy się do Nadleśnictwa i poprosimy o wyrównanie ścieżki. Póki co, przez 2 kilometry trzeba będzie się skupić na stawianiu kolejnych kroków. Dale są już drogi polne, a ostatnie 900 metrów to asfalt – opisuje organizator. Podkreśla, ze nie wynik sportowy i urywane sekundy będą tu priorytetem, a wyciągniecie z domu jak największej liczby osób.

Bieg poprzedzi msza święta w intencji biegaczy oraz osób uzależnionych od alkoholu (sierpień w kościele katolickim jest miesiącem trzeźwości). – Oprócz tego osoba, która od 25 lat jest abstynentem, zasadzi dąb w przykościelnym ogrodzie – dodaje Piotr Drożdż. Zaprasza do Starej Łubianki.

Biuro zawodów mieścić będzie się w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Polnej 8. Biuro czynne będzie od godziny 8:00 do 10:00. Wpisowe to 40 zł. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00. Po sportowych zmaganiach rozpocznie się piknik promujący zdrową żywność, na którym będzie można m.in. skosztować potraw regionalnych.

Organizator

Regulamin

Filmowe zaproszenie organizatorów na imprezę:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce