„Bieganie po sąsiedzku” - Wildecka Dziesiątka [ZDJĘCIA]

 

„Bieganie po sąsiedzku” - Wildecka Dziesiątka [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 01/10/2014 - 16:35

W niedzielę odbyła się jesienna edycja biegów na Wildzie organizowana przez poznańskich biegaczy z stowarzyszenia” Biegi.Wlkp”, we współpracy z inicjatorem pierwszych spotkań biegowych na Wildzie Eugeniuszem Grabą oraz Związkiem Polskich Działkowców.

Biegi na Wildzie mają już swoją tradycję.

 – Wprawdzie to druga edycja biegu Wildeckiej Dziesiątki, aczkolwiek biegi odbywały się tutaj dużo wcześniej – opowiada Eugeniusz Graba  Pierwszy bieg zorganizowany był z okazji Dnia Dziadka... Pomyślałem, że fajnie byłoby się spotkać i zorganizować wyścig dla znajomych. Mam tutaj działkę. Zapytałem prezesa Związku Działkowców, czy udostępniłby nam świetlicę. Zgodził się i tak też się zaczęło. W sumie, licząc od pierwszego biegu, dzisiejszy będzie już szóstym z kolei. Wcześniej biegi na Wildzie miały charakter towarzyskich wyścigów znajomych, ale odkąd pomagają nam „Biegi.Wlkp” na nasze biegi przychodzi coraz więcej osób. Mieszkam niedaleko, często trenuję w okolicy, bardzo lubię tę część miasta. Przez nasze biegi, mamy więc też nadzieję pokazać walory dzielnicy Wilda tym, którzy jeszcze nie znają tych okolic Poznania – wylicza Eugeniusz Graba.

Biegacze z grupy Biegi.Wlkp są znani z organizacji również innych wydarzeń biegowych w Poznaniu, takich jak I Marcelińska Dycha i Bieg 6- godzinny. O czym warto wspomnieć, wydarzenia organizowane są przez i dla biegaczy i tak też są promowane. Spośród wymienionych biegów, spotkania na Wildzie należą do tych jeszcze „kameralnych” imprez. Chęć udziału w niedzielnej edycji Wildeckiej Dziesiątki zgłosiło 78 osób, z czego 43 biegaczy przekroczyło linię mety.

Tegoroczna trasa to około 10 kilometrów, ścieżkami szutrowymi, asfaltem i na przełaj.

Trasa bardzo urozmaicona, więc biega się przyjemnie – opowiada Joanna Szymczak uczestniczka biegu. Przyjemna atmosfera startu, bez tłoku, parcia na wyniki i rywalizację. Poza tym ciekawi ludzie dzielący tę samą pasję, których można tutaj poznać – wymienia zalety biegu Joanna.

Na mecie jako pierwszy z wynikiem 33:47 zameldował się Karol Kozikowski. Wśród Pań najlepszy wynik uzyskała Anna Jarczyńska z czasem 26:19.

Po biegu organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej integracji przy ognisku. Była więc okazja do rozmów i poznania pozostałych uczestników. Organizator zadbał również o pakiety żywieniowe.

Wydarzenia organizowane przez Biegi.wlkp śledzić można na profilu facebookowym grupy.

Wyniki biegu znajdziecie w naszym KALENDARZU

Katarzyna Melcer

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce