Biegi Niepodległości 2014: Co, gdzie, jak, kto... przed nami rozbiegany wtorek

 

Biegi Niepodległości 2014: Co, gdzie, jak, kto... przed nami rozbiegany wtorek


Opublikowane w pt., 07/11/2014 - 09:27

Święta narodowe można obchodzić na różne sposoby, ale biegacz jest biegaczem także w te dni i chętnie czci pamięć o ważnych datach w polskiej historii bieganiem. Najbliższa okazja do patriotycznego biegania pojawi się 11 listopada.

W propozycjach organizatorów przeważają dystanse od 5 do 10 km, a listy startowe pękają w szwach. W wielu miejscach zainteresowanie przerosło oczekiwania i trudno znaleźć większe miasto, w którym nie odbywałby się Bieg Niepodległości. Nie sposób opisać je wszystkie. Wybraliśmy kilka imprez, na których zawodnicy spotkają się we wtorek. Szczegółowe informacje znajdziecie tradycyjnie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Największy Bieg Niepodległości odbędzie się Warszawie, gdzie na starcie spodziewana jest rekordowa liczba, 15 000 uczestników. Wśród nich będą znani biegacze i sportowcy. Wystartują m.in. Robert Kupiecki (były Ambasador RP w USA), Piotr Lis, Henryk Szost, Piotr Małachowski, Iwona Lewandowska, Mariusz Giżyński, Michał Kaczmarek. Relację z biegu znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

Także w Gdyni organizatorzy liczą na ustanowienie nowego rekordu frekwencji. Rok temu w marszu i biegu na dystansie 10 km wzięło udział 7000 zawodników. Wszystko wskazuje na to, że druga edycja Biegu Niepodległości przyciągnie jeszcze więcej osób, zwłaszcza że jest to ostatni bieg z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Jego uczestnicy pokonali już trzy 10-kilometrowe dystnase i zbierali medale w formie żagli. Ci, którzy ukończą Bieg Niepodległości otrzymają kadłub. W ten sposób powstanie Dar Pomorza.

W Goleniowie odbędzie się już 26. edycja Goleniowskiej Mili Niepodległościowej. Ta impreza ma tak długą tradycję, jak bieg w Warszawie i na tym podobieństwa się nie kończą. Tu też pobiegną gwiazdy. Swój start w Goleniowie zapowiedział m.in. Krystian Zalewski i Adam Kszczot. Gdyby jednak dystans mili okazał się dla nich zbyt krótki, to organizatorzy przygotowali także opcję 10-kilometrową.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce