Biegi w Warszawie z terminem do czerwca ze zmianami trasy

 

Biegi w Warszawie z terminem do czerwca ze zmianami trasy


Opublikowane w czw., 26/02/2015 - 16:03

Podczas środowej debaty biegowej na Stadionie Narodowym Janusz Samel – dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy poinformował, że w związku z pożarem Mostu Łazienkowskiego (na zdjęciu) i koniecznością jego wyłączenia z ruchu, przeorganizowane zostaną wszystkie imprezy masowe odbywające się jego okolicach, a także okolicach Mostu Poniatowskiego w pierwszej połowie roku.

Zmiany tras obejmą więc nie tylko PZU Półmaraton Warszawski (o czym wiemy od kilkunastu dni, impreza ma się odbyć 29 marca) ale także ORLEN Warsaw Marathon, zaplanowany na 26 kwietnia.

– Przeorganizujemy wszystkie imprezy aż do czerwca - biegi, finał (piłkarskiej) Ligi Europy, Tour de Pologne. Decyzję muszą być skorelowane z codziennym życiem stolicy – oznajmi Janusz Samel. – Przeorganizowanie wielu imprez musi potrwać – zaznaczył w odpowiedzi na słowa dyrektora PZU Półmaratonu Warszawskiego, który ubolewał, że Fundacja „Maraton Warszawski” została pozostawiona samej sobie z problemem wytyczenia nowej trasy imprezy, i to w tak krótkim czasie.

– Właśnie w tym momencie odczuwam największą potrzebę wsparcia przez samorząd. W tej chwili nie czuje wsparcia logistycznego, nikt do mnie nie zadzwonił (z Ratusza), nie zaproponował spotkania, by omówić sytuację, coś wymyślić. Chodzę od urzędu do urzędu, a i tak wszystko sprowadza się do drogownictwa, korków – stwierdził Marek Tronina.

– Brakuje mi wsparcia, tego, by by organizator wiedział, że jego impreza jest bardzo ważna. Albo żeby wiedział, że musi sobie radzić sam. Wcale nie chodzi o pieniądze, ale o współpracę. W ubiegłym roku rzecznik Ratusza chwalił się, że strategia warszawska to 130 imprez biegowych w ciągu roku. Teraz zastanawiam się, czy ta strategia nie przewiduje odwołania tych wszystkich imprez – żalił się Tronina. Zapewnił jednocześnie, że Półmaraton nie zostanie odwołany i odbędzie się zgodnie z planem 29 marca.

Nie pozostaje Nam więc nic innego, jak trzymać kciuki za zespół Fundacji „Maraton Warszawski” i liczyć, że jednak znajdzie wsparcie w urzędnikach. Czekamy także na decyzje dotyczące 3. ORLEN Warszawa Marathonu. Jak się mają sprawy? Nie wiemy, bo jak do tej pory zespół organizacyjny imprezy nie odpowiedział na naszego e-maila.

Spokojnie śpią za to przy ul. Rozbrat, gdzie mieści się siedziba Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Z biegów warszawskiej Triady „Zabiegaj o Pamięć” zagrożony zmianami - w świetle słów Janusz Samela - mógłby być tylko Bieg Konstytucji. Ale nie jest.

– Nie mamy sygnałów, że może dojść do zmian w tym, co robiliśmy do tej pory. Mamy to szczęście, że nasze trasy były planowane tak, by najmniej doskwierać mieszkańcom. Pierwszy w kolejności - Bieg Konstytucji, w żaden sposób nie zakłóca ruchu na głównych arteriach, bo odbywa się pod Trasą Łazienkowską. Z Biegiem Powstania jest podobna sytuacja. Jesteśmy w stałym kontakcie z inżynierem ruchu – jak zresztą każdy organizator w Warszawie, mamy nadzieję, że nic się nie zmieni – powiedział Nam Marcin Kuriata, dyrektor Triady „Zabiegaj o Pamięć”.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce