Budżetowo nie znaczy biednie. Udany Bieg do Słońca w Chorzowie [ZDJĘCIA]

 

Budżetowo nie znaczy biednie. Udany Bieg do Słońca w Chorzowie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 23/08/2014 - 15:48

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Józefinka", Park Śląski i August Jakubik zaprosili Ślązaków do Biegu do Słońca. Gdy dotarliśmy na miejsce frekwencja nie była najwyższa, ale tuż przed startem okazało się, że w biegu weźmie udział aż 83 biegaczy.

Od rana pogoda za oknem nie była przyjazna: nocna ulewa, spadek temperatury, zachmurzone niebo.... Nazwa biegu idealnie oddawała więc cel, który postawili przed biegaczami organizatorzy - rozświetlić Kapelusz. 

Trasa większości znana, wiodła przez alejki Parku Śląskiego, chociaż na mecie byli tacy, którzy w Parku byli pierwszy raz.

Najszybszy na mecie był Paweł Kosek, który dystans 10 km pokonał w 36 minut i 15 sekund. - Biegło się dobrze, chociaż trasa nie należy do najłatwiejszych. Jest tu kilka podbiegów, które były mi jednak znane z ostatniego Biegu Powstańców, który również zaliczyłem - powiedział nam na mecie zwycięzca. 

- Biegam od końca maja, dzisiaj zaliczyłam swój pierwszy start, bardzo mnie to stresowało - uśmiecha się z kolei pani Małgorzata Handzel. - Przyjechałam tutaj z Bielska, gdzie biegam po leśnych ścieżkach, czuję wtedy większy komfort. Start tutaj to element mocnego treningu przed dłuższym dystansem, z końcem września wystartuję w swoim pierwszym półmaratonie. Podobno takie rzeczy działają bardziej na mobilizację - śmiała się biegaczka, która na mecie mogła liczyć na wsparcie i gratulacje swoich przyjaciół. 

Pomimo, iż bieg można zaliczyć do niskobudżetowego (brak zabezpieczenia trasy, ilość wolontariuszy ograniczona do minimum) nagrody okazały się absolutnym zaskoczeniem. Był też ciepły posiłek. 

Oprócz pucharów, które czekały na 3 pierwszych panów i 3 pierwsze panie, na najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz na członków klubu biegacza katowickiej spółdzielni mieszkaniowej Józefinka,  wszyscy zawodnicy wzięli też udział w losowaniu. Wśród nagród znalazły się takie przedmioty jak: waga, toster, budzik i wiele, wiele innych użytecznych gadżetów. 

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce