Chorzów oddał serca WOŚP. I wybiegał serca [ZDJĘCIA]

 

Chorzów oddał serca WOŚP. I wybiegał serca [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 11/01/2015 - 20:13

Biegaj z sercem WOŚP. Tak brzmiało motto pierwszego biegu zorganizowanego wspólnie przez CHSBD "W Ruchu", harcerzy z 50. Harcerskiej Drużyny Wodnej "Drakkar" im. gen. Stanisława Sosabowskiego oraz Sztab WOŚP w Chorzowie. Wszystko w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trasa biegu liczyła 2300m. Każdy uczestnik biegu mógł przebiec ją dowolną ilość razy. Za pokonanie trasy otrzymywało się WOŚPowe serducho. Na koniec wręczono nagrody dla rekordzistów, którzy przebiegli największą ilość pętli. 

Udział w zawodach był bezpłatny, ale każdy uczestnik wrzucał dobrowolną składkę do puszki WOŚP.

"Gorąco dziękujemy za udział w dzisiejszym Biegu, zaangażowanie, a przede wszystkim okazane wielkie serce i wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dzięki Wam udało się zebrać podczas Biegu sporą kwotę (dokładnej nie znamy i pewnie nie poznamy, bo puszki dalej są "na chodzie" i pracują wraz z wolontariuszami dla Orkiestry - ale z naszych obserwacji wynika, że może być ona nawet pięciocyfrowa) na rzecz leczenia dzieci i osób starszych" - napisali na swoich facebookowych stronach organizatorzy.

Mimo zimna i wiatru dzisiaj pod Kapeluszem w Parku Śląskim stawiło się przeszło 400 biegaczy. Niektórzy przebiegli symboliczne 1 okrążenie, niektórzy walczyli o nagrody główne, a przede wszystkim z własnymi słabościami, dla szczytnego celu - najwytrwalsi pokonali aż 15 pętli trasy. Najlepszymi okazali się Ewa Wojcieszak (najszybciej pokonała 11 okrążeń) oraz Kamil Czapla (najszybciej przebiegł aż 15 okrążeń)

Nasza ekipa również wzięła czynny udział w biegu pokonując dwie pętle. Na miejscu spotkaliśmy wielu biegaczy, którzy planowali przebiec jedno, maksymalnie 5 okrążeń a skończyło się na 15 km, jak było w przypadku pani Beaty Prejs. - Niezły początek roku - cieszyła się na mecie.

Gratulujemy wszystkim biegaczom a zwłaszcza tym, którzy przyszli do Parku. Wielu wiedziało, że na mecie nie będzie na nich czekać medal - ten zagwarantowany był dla 200 pierwszych zapisanych osób.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce