Chorzowianie sprawdzali się na milę [ZDJĘCIA]

 

Chorzowianie sprawdzali się na milę [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 31/08/2014 - 18:44

W parkowy repertuar biegowy na stałe wpisało się sprawdzanie sprawności fizycznej podczas biegu na jedną milę. Specjalnie oznaczona trasa, dwa razy w roku staje chwilą prawdy dla biegowych śmiałków.

W Parku Śląskim biegają zarówno dzieci, młodzież jak i dojrzali biegacze. Niektórzy nie mogli odmówić sobie biegania w niedzielne południe, choć w weekend odwiedzali też inne imprezy.  

- Test na milę dzień po półmaratonie to nie był dobry pomysł - usłyszeliśmy od Pani Bogusi na mecie. 

- Wczoraj biegłam maraton w Gorcach, widać po czasie,że forma nie ta - mówiła z kolei Klaudia, po odebraniu certyfikatu.

Pomimo słońca, wystartowało ponad 100 osób. Ścigano się z samym sobą na dystansie jednego kilometra i sześciuset dziewięciu metrów. - To taka mała rozgrzewka przed niedzielnymi zawodami - mówił Pan August Jakubik, organizator parkowej mili. Miał na myśli oczywiście II Parkowy Półmaraton oraz bieg towarzyszący na dystansie 7 km, które odbędą się 7 września.

Komu nie udało się sprawdzić swoich sił podczas parkowej mili, a wybiera się np. do Krynicy na PZU Festiwal Biegowy i nie będzie mógł pobiec w niedzielę w Kapeluszu, już 3 września będzie mógł spróbować się na Wieczornym Teście Coopera. Oczywiście nie zabraknie nas na stadionie katowickeigo AWF-u Katowice.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce