CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wrocławiu, pogodny bieg w Katowicach


Opublikowane w pon., 18/03/2019 - 14:26

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy się dużym powodzeniem wśród znakomitych zawodników, co skutkuje dużymi emocjami i wartościowymi rezultatami. Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej edycji 2018/2019 trwała do ostatnich metrów ostatniego biegu edycji! Zupełnie inaczej było w Katowicach, gdzie już przed szóstym biegiem jasne było, kto stanie na najwyższym stopniu podium.

WROCŁAW

Sobotni bieg we wrocławskim Lesie Osobowickim przyniósł potężne emocje! O wygraną w cyklu walczyli Szymon Dorożyński i Dariusz Boratyński. Mocniejszym okazał się ten pierwszy, aczkolwiek różnica na mecie była minimalna, bo wyniosła kilkanaście centymetrów i setne sekundy! Wynik obu zawodników to 14:56.

- Zapisując się jesienią do cyklu myślałem o tym, by podczas CITY TRAIL budować formę na przyszłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Podczas przygotowań okazało się, że wypadnie mi 5-tygodniowy obóz, więc wspomniany raczej start odpuszczę. Moje główne cele są na stadionie. Chcę zrobić to, co miałem zrobić 2 lata temu – przed kontuzją, czyli pobiec 14:10 na 5000 m – mówił na mecie Szymon Dorożyński. – Starty CITY TRAIL traktowałem treningowo, ale fakt, że wygrałem bieg przed miesiącem i miałem szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bardzo mnie zmotywowało do dzisiejszej rywalizacji – podkreślił srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m z 2014 roku.

W sobotnim biegu trzecią lokatę zajął Rafał Mrowiński (czas 15:15), natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył czwarty tym razem Mikołaj Czeronek.

W rywalizacji kobiet już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Dominika Napieraj, która w sobotę nie startowała. W szóstym biegu edycji najszybszą była Małgorzata Zieleń z czasem 18:19, która uplasowała się na drugim miejscu w generalce. Drugie miejsce w sobotę Aleksandra Andruszków (wynik 18:52), a trzecia był tym razem Justyna Romanowska (czas 19:35).

W biegu głównym uczestniczyło 371 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 142 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 we Wrocławiu odbył się w listopadzie i przyciągnął 581 dorosłych i 235 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu we Wrocławiu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona CITY TRAIL Junior), dekoracja biegu głównego – od 19:00.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce