Cracovia Maraton z rekordowym zainteresowaniem

 

Cracovia Maraton z rekordowym zainteresowaniem


Opublikowane w pt., 24/01/2014 - 16:13

Cracovia Maraton

Ponad 5 000 osób zgłosiło się już do 13. edycji Cracovia Maraton. „Trzynastka” okazuje się więc być szczęśliwa dla organizatorów, bo zapowiada się rekord frekwencji imprezy. Trwają zapisy internetowe.

Już w maju w zabytkowym Krakowie, ze swojego pomnika Adam Mickiewicz będzie mógł kibicować zawodnikom startującym i kończącym maraton. W tym roku bowiem najważniejsze wydarzenia rozgrywać się będą na Rynku przy ulicy Siennej (a nie jak poprzednio na Krakowskich Błoniach). Sama trasa również będzie miała inny przebieg (czytaj więcej). Wszystko jednak po to, by pokazać biegaczom historyczne tło miasta. 

Wprowadzone zmiany chyba spodobały się biegaczom, bo frekwencja tegorocznej edycji zapowiada się imponująco. Dotychczasowy rekord w tej materii to 4415 osób.

- Jest to już 13. edycja Cracovia Maraton. Tak duże zainteresowanie to znak, że biegacze lubią naszą imprezę i nasze miasto. Uważam, że jest to jeden z czołowych maratonów w Polsce i na pewno warto tu biegać – mówi Jagienka Sobczak z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Żeby przyciągnąć jak największa liczbę uczestników, ale też wyjść naprzeciwko oczekiwaniom biegaczy, w ramach imprezy odbędą się też biegi na krótszych dystansach, a także maraton na rolkach. Jak informuje organizator, chęć startu w tym ostatnim wyraziło już prawie 80 osób.

Kolejni chętni powinni odwiedzić stronę zawodów. Warto się pospieszyć z zapisem - do końca lutego obowiązuje wpisowe w wysokości 93 zł. Zniżki w wysokości 50% przewidziano dla osób powyżej 65 roku życia oraz dla zdobywców Korony Maratonów Polskich. Taniej wystartują także posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej (-20%).

Zapisy potrwają do 13 maja do godziny 15:30, spóźnialscy będą mogli zdobyć numer startowy jeszcze w dniu zawodów, ale za przyjemność biegania zapłacą aż 153 zł.

13. Cracovia maraton odbędzie się w dniach 16-18 maja. Bieg maratoński będzie zwieńczeniem imprezy.

Organizator:

http://www.zis.krakow.pl/

Zapisy:

http://www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/zapisy-cm/

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce