Nowe miejsce startu Cracovia Marathonu

 

Nowe miejsce startu Cracovia Marathonu


Opublikowane w czw., 21/11/2013 - 15:34

Pomiar trasy / Fot. www.zis.krakow.p

Znamy już trasę 13. Cracovia Maratonu, który, wraz z konkurencjami towarzyszącymi, odbędzie się w dniach 16-18 maja przyszłego roku. – Wprowadziliśmy drobne modyfikacje w stosunku do ubiegłorocznej edycji – informuje organizator.

Start oraz meta biegu głównego, a także biegu nocnego na dystansie 10 km, znajdować się będą na wysokości ulicy Siennej na Rynku Głównym.

>>Zobacz szczegółowy opis trasy 13. Cracovia Maratonu<<

Trasa posiada attest PZLA oraz AIMS (Association of International Marathons and Distans Races). Pomiaru dokonała osoba dobrze znana w świecie biegów, czyli Tadeusz Dziekoński – mistrz świata w biegu na 100 km z 2010 r. w swojej kategorii wiekowej oraz mistrz europy weteranów w maratonie z 2012 r.

To właśnie miejsce startu i mety jest podstawową zmianą w stosunku do ubiegłorocznej edycji imprezy. Do tej pory początek biegu głównego i koniec miał miejsce na Błoniach.

– Decyzja spowodowana jest tym, że chcieliśmy zbliżyć bieg do starego Krakowa i bardziej związać go z historią miasta – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Piotr Sokołowski z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Modyfikacje są jednak drobne, zawodnicy będą się poruszać w większości po tej samej trasie co w ubiegłym roku – dodaje współorganizator.  

Jak mówi Piotr Sokołowski, uczestnicy imprezy nie będą narzekali na nudę. – Na pewno wymagającym fragmentem będzie podbieg na most Kotlarski. Dodaje, że na trasie znajdzie się też „nielubiany” przez biegaczy fragment od ronda Czyżyńskiego w stronę Dąbia, gdzie jest długa prosta, na której widać sznur biegaczy.    

Ponieważ w Krakowie w czasie trwania maratonu remontowana ma być ulica Mogilska, jedynym funkcjonującym wtedy połączeniem tramwajowym z Nową Hutą będzie al. Pokoju. Ta sama al. Pokoju, po której będą poruszać się zawodnicy. Najprawdopodobniej więc w tym miejscu bieg prowadzić będzie tylko jednym pasem jezdni, by komunikacja miejska mogła sprawnie funkcjonować. – Trwają prace na innym rozwiązaniem problemu – informuje organizator.

Na liście startowej 13. Cracovia Maratonu zapisanych jest już 3000 osób. Do końca roku obowiązuje opłata w wysokości 79 złotych. Wkrótce rozpoczną się zapisy do imprez towarzyszących, czyli Mini Cracovia Marathon, Cracovia Marathon na Rolkach oraz Biegu Nocnego na 10 km.

Strona zawodów:
http://www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/aktualnosci/

Regulamin:
http://www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/regulamin/

Rejestracja do biegu głównego:
http://www.zis.krakow.pl/pl/impreza/cracovia-maraton/zarejestruj

 RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce