Czytelnicy National Geographic honorują Kiliana Jorneta

 

Czytelnicy National Geographic honorują Kiliana Jorneta


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 09:55

Tak Kilian Jornet dziękował na Facebooku za przyznanie mu tytułu Adventurer of the Year

Legendarny już Kilian Jornet miniony rok może zaliczyć do udanych. Ustanowił nowy rekord świata w pokonaniu dróg na Mont Blanc i Matterhorn, wygrał serię Skyrunner Worlds w grupie sky, na którą składały się biegi na dystansie od 22 do 55 km o dużym przewyższeniu. Wydał też książkę „Biec albo umrzeć”. Kataloński skiaplinista i ultramaratończyk kilkakrotnie wygrał UTMB, Western States 100 i wiele innych wymagających biegów.

Nie dziwi więc, że to właśnie jemu przypadł w udziale tytuł Adventurer of the Year, nadawany cyklicznie przez czytelników magazynu "National Geographic".

W tym roku głosowanie odbyło się po raz dziewiąty i miało rekordową frekwencję. Wzięło w nim udział 75 000 czytelników i internautów, którzy swoje głosy oddawali na osoby wyróżnione przez redakcję. Tym razem do wyboru mieli m.in. Sarah Marquis, która spędziła w podróży pieszej z Syberii do Australii trzy lata; Raphaela Slawinskiego i Iana Wlsteda, którzy zdobyli K6 West; Dianę Nyad, która w wieku 64 lat przepłynęła pomiędzy Kubą a USA i zrobiła to bez klatki chroniącej przed rekinami.

Kilian Jornet był jedynym biegaczem na liście kandydatów. W poprzedniej edycji plebiscytu najwięcej głosów zgromadził Felix Baumgartner, który wykonał skok ze stratosfery. Słynny base jumper w maju weźmie udział w biegu Wings for Life, którego jest ambasadorem. Chociaż na co dzień nie biega, przyznaje, że podziwia upór i charakter biegaczy.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce